معرفی طرح جدید لباس بسکتبال بانوان

سرمربی تیم بسکتبال بانوان آرارات با اشاره به طراحی مقعه جدید برای بانوان بسکتبالیست گفت: از همین طرح در رقابت های رسمی افروبسکت هم استفاده شده است.

0

به گزارش به دخت به نقل از خبرگزاری صداوسیما، شایسته متشرعی درباره طراحی جدید لباس بانوان بسکتبالیست توضیح داد: مقنعه لباس های طرح جدید را خودم طراحی کرده ام. با توجه به اینکه در کشورهای دیگر با فرمی شبیه همین لباس ها در مسابقات کالج ها یا کشورهای اروپایی بازی می کنند، به نظرم موافقت فیبا راحتتر جلب می شود.

وی افزود: از لباس های بانوان با کلاه هایی شبیه طرح جدید ما، در مسابقات رسمی هم استفاده شده است. نادیا ایسلی بازیکن مسلمان تیم ملی بانوان الجزایر در جام ملت های آفریقا که انتخابی المپیک هم بود، در مسابقات رسمی باحجاب شرکت کرد. در آن مسابقات ناظر فیبا هم حضور داشت. تیم ما و کوشا هم با همین لباس در لیگ داخلی شرکت کرد.

متشرعی درباره ضرب العجل فیبا توضیح داد: من در خبرها خواندم که ضرب العجلی برای ارائه طراحی لباس از سوی فیبا تعیین شده که این موضوع صحت ندارد. فیبا زمانبندی برای طراحی لباس نداشت. به هر حال ما به پی گیری های جدی خود ادامه می دهیم. اگر فیبا نه بگوید، برایمان کافی نیست و همچنان به پی گیری بیشتر ادامه می دهیم.

تیم از ابتدای فصل تغییر کرده است

متشرعی: لباس های طرح جدید در مسابقات رسمی هم استفاده شدسرمربی آرارات درباره پیشرفت تیمش در لیگ امسال گفت: شرایط آرارات از ابتدای فصل تا به حال خیلی عوض شده و رضایتم از تیم بیشتر است. جایی که باید برای صعود در جمع
چهار تیم برتر گروهمان به برد می رسیدیم، مقابل شهرداری تبریز خیلی خوب بازی کردیم، به خصوص پرنی اراکلیان عملکرد واقعا خوبی داشت.

وی ادامه داد: وقتی وارد جمع چهار تیم برتر شدیم، باید مقابل تیم قهرمان سال قبل بازی می کردیم و کسب 57 امتیاز با وجود جوانی تیم، خیلی مهم بود. نتیجه در بسکتبال اهمیت زیادی دارد؛ اما فارغ از نتیجه، از کیفیت بازی تیم و عملکرد بازیکنان راضی هستم. هر کاری که امسال انجام می دهیم، برای موفقت در سال بعد است. مطمئنم فصل آینده با همین گروه از بازیکنان جزء چهار تیم برتر خواهیم بود.

کوتاهیم اما بلند بازی می کنیم

سرمربی آرارات با اشاره به نداشتن بازیکن قدبلند گفت: تیم کوتاهی برای بازی بسکتبال هستیم؛ اما بلند بازی می کنیم. در مسابقه اول پلی آف با وجود اینکه تیم حریف بلندقدتر بود، درصد ریباندهایمان قابل توجه بود.

متشرعی با تاکید بر اینکه شهریور امسال تیم را تحویل گرفته و احتیاج به زمان بیشتری برای تکنیک های فردی و بازدهی بیشتر در تیم داشته است، گفت: احتیاج به برنامه بلندمدتی داریم تا سال بعد نتیجه بگیریم. میانگین سنی تیم ما 21 سال است و شش بازیکن با میانگین سنی 16 سال داریم.

امسال در مسابقات پنجم تا هشتمی برای کسب مقام پنجم می جنگیم.

متشرعی: لباس های طرح جدید در مسابقات رسمی هم استفاده شد

 

 

 

 

 

 

 

/انتهای متن/

 

درج نظر