از هر ۴ دختر تازه بدنیا آمده در آلمان یکی ۱۰۰ ساله می‌شود

بنا بر مطالعه “انستیتو بازنشستگی آلمان” از هر چهار نوزاد دختری که امسال در این کشور به دنیا بیایند، یکی ۱۰۰ ساله خواهد شد و ۹۰ درصد آن‌ها سال ۲۱۰۰ میلادی را خواهند دید.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، بررسی کارشناسان “انستیتو بازنشستگی آلمان” درباره طول عمر نوزادان دختر و پسر در این کشور به نتایج جالبی رسیده و نشان می‌دهد که از هر چهار دختر نوزادی که امسال به دنیا بیایند، یکی ۱۰۰ ساله می‌شود و از شش نوزاد پسر یکی به ۱۰۰ سالگی می‌رسد. به عبارتی ۹۰ درصد دخترها و ۸۲ درصد پسرهایی که امسال به دنیا می‌آیند شانس بالایی برای پا گذاشتن به قرن بعدی را دارند.

پروفسور اکارت بومسدورف از موسسه آمار و اقتصاد دانشگاه کلن در یک مصاحبه درباره این مطالعه می‌گوید که افزایش سن در دهه‌های آینده بسیار دست‌کم گرفته می‌شود. بسیاری از آدم‌ها طول عمر خود را به مراتب کم‌تر از آن‌چه خواهد شد، تخمین می‌زنند.

دلیل این تخمین اشتباه هم این است که آن‌ها به شکل غریزی خود را با والدین یا اسلاف خود مقایسه می‌کنند و فراموش می‌کنند که طول عمر انسان‌ها نسل به نسل افزایش یافته است.

وی اضافه می‌کند که حتی در منحنی مرگ و میر، آن‌طور که در آمار رسمی منتشر می‌شود، این پیشرفت در نظر گرفته نمی‌شود. در این آمار طول عمر نوزادان دختر ۸۳ سال و پسر ۷۸ سال برآورد شده است. اما پروفسور بومسدورف بنا بر روش اندازه‌گیری خود معقتد است که طول عمر نوزادانی که امروزه به دنیا می‌آیند حداقل ۱۰ سال بیشتر از این برآورد است.

از قرن ۱۹ تاکنون طول عمر انسان‌ها در بیشتر کشورهای جهان به شکل مستمر بالا رفته است. اگر طول عمر یک فرانسوی در سال ۱۹۰۰ کمی بیش از ۴۵ سال بود، میانگین طول عمر نوزادانی که در سال ۲۰۰۰ به دنیا آمدند به بیش از ۷۵ سال می‌رسد.

به گزارش دویچه‌وله، کارشناسان، افزایش طول عمر بیش از ۳۰ سال در بازه زمانی یک قرن را ناشی از عوامل مختلفی می‌دانند. از جمله این‌ها پیشرفت‌های پزشکی و تکنولوژیک است که در وهله اول جلوی مرگ و میر نوزادان را گرفته و هم‌چنین به طول عمر انسان‌ها افزوده است.

/انتهای متن/

درج نظر