ممنوعیت اشتغال بانوان در مشاغل سخت و زیان‌آور

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: اشتغال بانوان در مشاغل سخت و زیان‌آور تخلف از قانون است و در چند سال اخیر این ممنوعیت به شدت پیگیری شده است.

0

به گزارش به دخت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در سومین همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی و بررسی و تحلیل قانون مشاغل سخت و زیان‌آور گفت: بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار مستمری‌بگیر در کشور وجود دارد که از این تعداد ۲۰ درصد مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور هستند.

سید تقی نوربخش افزود: بر اساس گزارش‌ها از زمان تصویب قانون مشاغل سخت و زیان‌آور تا سال 92 تخلفات بی‌شماری در زمینه اجرای این قانون رخ داده است.

وی با بیان اینکه 20 درصد از کل مستمری‌بگیران در تامین اجتماعی بر اساس مشاغل سخت مستمری می‌گیرند افزود: سالانه 5 هزار میلیارد تومان مستمری به این افراد پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سه هزار و 395 نفر از افرادی که مشمول مشاغل سخت بودند کمتر از سن 18 سالگی کار خود را آغاز کرده اند در صورتی که اشتغال افراد زیر 18 سال تخلف است.

نوربخش افزود: استحکام ارتباط سازمان‌های بیمه‌گر و سازمان تامین اجتماعی در روابط کار با منابع کار و نیروهای کار در چند سال اخیر موجب اشتغال‌زایی بیشتر، صیانت از نیروی کار، بهسازی صنایع، افزایش بازدهی و در مجموع حفظ سلامت شده است.

/انتهای متن/

درج نظر