زنان همواره باید در مقدرات اصلی کشور حضور داشته باشند

اولین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش با حضور چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب برگزار شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، اولین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش پس از 10 سال فعالیت این تشکل با حضور چهره‌های دولتی و سیاسی همچون علی مطهری، معصومه ابتکار، شهیندخت ملاوردی، علی شکوری‌راد، آذر منصوری، فاطمه راکعی، الهه کولایی، مصطفی تاج‌زاده، محمدرضا تابش، محتشمی‌پور، اصغرزاده، عرب‌سرخی، نعیمی‌پور،‌خانیکی، کاشفی، پروانه مافی، فاطمه سعیدی و احمد مازنی برگزار شد.

فاطمه راکعی دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش طی سخنانی در این مراسم اظهار کرد: احزاب ایران بعد از گذراندن چندین سال سختی و تنش امروز در سایه همراهی نخبگان، ملت، دولت و مجلسی را بر سر کار آوردن که توسعه متوازن را یک ضرورت می‌داند. خدا را شاکرم که اولین کنگره زنان مسلمان در زمانی ایجاد شد که نهادهایی مانند شورای مشورتی اصلاح‌طلبان، شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان خانه احزاب فعال هستند.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان گام اول را در سال 92 و گام بعدی را در سال 94 با پیروزی در دو انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس شورای اسلامی برداشتند. ما این کار گروهی و پیروزی‌اش را ارج می‌نهیم و همه تلاش خود را برای روی کار آمدن مجدد دولت تدبیر و امید به کار خواهیم بست.

وی در توضیح فعالیت‌های این جمعیت خاطرنشان کرد: جمعیت زنان در حوزه‌های علمی، پژوهشی، آموزشی، اجتماعی و سیاسی همواره فعال بوده و با ایجاد دفاتر در اکثر استان‌های کشور فعالیت می‌کنند. همچنین ارتقاء سطح مشارکت سیاسی زنان یکی از اهداف مهم این جمعیت است.

دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش در همین خصوص افزود: بی‌شک حضور زنان در سیاست‌های کلان باعث ایفای نقش مسوولانه خواهد شد که به تکلیف فضای سیاسی نیز خواهد افزود. همان‌طور که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفتند زنان همواره باید در مقدرات اصلی کشور حضور داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جمعیت زنان مسلمان نواندیش بزرگترین آسیب جامعه را گریز از قانون و فعالیت‌های غیرقانونی می‌دانند. امیدواریم دیگر شاهد رواج بی‌قانونی‌ها در جامعه نباشیم.

/انتهای متن