دریافت ۴۰۰ هزار تومان از زنان برای حضور در یک کنگره!

یک کارشناس امور زنان با اشاره به اینکه قرار است کنگره‌ای با نام زنان موفق و با حمایت معاونت امور زنان ریاست جمهوری برگزار شود،گفت: اگر دولت به فکر زنان موفق جامعه است، بهتر است به جای برگزاری چنین کنگره‌هایی، برای زنان توانمند فرصتی برای حضور در جامعه ایجاد کند.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، توران ولی مراد گفت: از زمان اجلاس پکن در بیست سال گذشته ایران در آنجا تأکید داشت که ما به دنبال عدالت جنسیتی هستیم و هیأت ایرانی در سند پکن آن زمان، این را را تأکید کرد که سیاست ایران، عدالت جنسیتی است و به لحاظ صنفی و نقشی، ایران به دنبال برابری میان زنان و مردان نیست و به تناسب نقش‌ها و جایگاه‌هایی که دارند، وظایف، مسئولیت‌ها و حقوق آنها تعریف می‌شود.

وی ادامه داد: ما به دنبال برابری نیستیم، چرا که برابری در گاهی اوقات ظلم به زنان است، اگر عده‌ای از برابری صحبت می‌کنند، باید پاسخ دهند که آیا می‌خواهند زنان نصف مسئولیت‌های اقتصادی خانواده را نیز برعهده داشته باشند؟ آیا این ظلم به زنان نیست؟ چرا که آنها مسئولیت فرزند آوری و تربیت کودکان را برعهده دارند و قرار دادن مسئولیت‌های اقتصادی بر دوش آنها ظلم آشکار به زنان است.

این کارشناس امور زنان با اشاره به اینکه قرار است کنگره ملی زنان موفق با حمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری برگزار شود، گفت: یکی از نکات مبهمی که در برگزاری این کنگره وجود دارد این است که از افرادی که تمایل دارند در این کنگره حضور داشته باشند، مبلغی حدود 400 هزار تومان می‌گیرند که این کاملاً غیرمنطقی است، اگر دولت بخواهد اسامی زنان موفق را جمع‌آوری کند، راه‌های دیگری نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: گفته شده است به زنان حاضر در این کنگره، گواهینامه معتبر داده می‌شود، اما مشخص نشده است براساس کدام جایگاه علمی و حقوقی این مدرک داده خواهد شد و به اعتقاد بنده، برگزاری چنین کنگره‌هایی، بیشتر به یک شو و نمایش شباهت دارد، نمایشی برای تهیه آمار.

ولی مراد تصریح کرد: اگر دولت به فکر زنان موفق و کارآمد جامعه است، بهتر است به جای برگزاری چنین کنگره‌هایی که هیچ خروجی برای آنها ندارد، برای زنان توانمند، کارآمد و مدیر فرصتی برای حضور و بروز در جامعه ایجاد کند، برگزاری چنین کنگره‌هایی، بازی دادن زنان و نمایش است. برای افرادی که کارآمد هستند، باید فرصت و تسهیلات ایجاد شود و تهیه کتابچه زنان موفق، بیشتر به نظر می‌رسد برای ارائه به آنهایی است که مسئولان خود را موظف به ارائه گزارش به آنها می‌دانند.

/انتهای متن/

درج نظر