ورزش بانوان ایران، بهترین الگو برای پاکستان و جهان اسلام

مدیرکل سازمان ورزش پاکستان با تمجید از درخشش و افتخار آفرینی های ورزش بانوان ایران در مهم ترین رقابت های بین المللی گفت: ورزش بانوان ایران بهترین الگو برای پاکستان و سایر کشورهای جهان اسلام است.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، ‘اختر نواز گنجرا’ در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل پیشرفت های فراوان در ورزش بانوان ایران و کسب مدال های رنگارنگ و عنوان های بین المللی از سوی بانوان ورزشکار ایرانی در رشته های مختلف، به دنبال آن هستیم تا از فعالیت ها و برنامه ای ایران در حوزه ورزش بانوان الگو برداری کنیم.
وی گفت: به همین منظور ملاقات هایی با رایزن فرهنگی ایران در پاکستان انجام شده و درحال برنامه ریزی برای اعزام هیاتی از سازمان ورزش پاکستان به ایران با هدف انجام گفت و گوهای مقدماتی برای آغاز همکاری های ورزشی میان دو کشور به ویژه در حوزه ورزش بانوان هستیم.
این مقام ورزش پاکستان گفت: در ورزش بانوان در ایران، فعالیت هایی نظیر مربیگری، داوری، مدیریت و سایر امور مربوطه توسط زنان انجام می شود و ایران توانسته با همین برنامه و الگویی که در پیش گرفته، پیشرفت های خوبی کسب کند. بنابراین ما نیز معتقدیم پیاده کرده مدل و الگوی ورزش بانوان ایران در پاکستان هم می تواند نتیجه مثبت به دنبال داشته باشد.
وی با بیان اینکه پاکستان یک کشور اسلامی است و الگو برداری از سیستم اسلامی ورزش بانوان ایران، قطعا موجب تشویق خانواده ها و بانوان پاکستانی برای حضور پررنگ تر در عرصه های ورزشی در این کشور خواهد شد، گفت: یکی از دلایل عدم پیشرفت مطلوب در ورزش بانوان پاکستان، نداشتن یک الگوی مناسب براساس موازین و اصول اسلامی است و بسیاری از خانواده ها راغب به حضور فرزندان دختر خود در عرصه های ورزشی این کشور نیستند که الگو برداری از ورزش بانوان در ایران، می تواند به حل این مسئله کمک کند.
اختر نواز گنجرا گفت که صحبت هایی برای اعزام بانوان پاکستانی به ایران برای شرکت در دوره های مربیگری ورزش های مختلف و نیز شرکت در دوره های داوری انجام شده است و در تلاش هستیم تا در حوزه تبادل هیات های ورزشی میان دو کشور، همکاری ها را گسترش دهیم.
وی تاکید کرد که استفاده از مربیان ایرانی برای تیم های ورزشی پاکستان و یا اعزام مربیان پاکستانی به ایران و برای شرکت در دروه های آموزش مربیگری و کسب مهارت لازم، برای پاکستان بسیار مقرون به صرفه تر از اعزام آنها به سایر کشورها است و پاکستان علاقمند است تا در رشته هایی ورزشی نظیر کشتی، ورزش های رزمی، وزنه برداری، والیبال و سایر ورزش هایی که ایران حرف زیادی برای گفتن در سطح بین المللی دارد، از تجربیات و توانمندی های ایران بهره بگیرد.
این مقام ورزش پاکستان همچنین گفت که درصورت تمایل ایران، این آمادگی در طرف پاکستانی وجود دارد که تجربیات و توانمندی های خود در زمینه ورزش هایی نظیر هاکی و اسکواش را در اختیار ایران قرار دهد و مربی های مجرب خود را به ایران اعزام کند.
اختر نواز گنجرا با اشاره به وجود زمینه های فراوان برای گسترش همکاری های ورزشی میان ایران و پاکستان، گفت که همکاری عرصه ورزش می تواند کمک قابل توجهی به گسترش همکاری های همه جانبه میان دو کشور دوست و همسایه باشد.
حدود دو هفته پیش، شهاب الدین دارایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در ملاقات مدیرکل سازمان ورزش پاکستان، پیشنهاد اعزام مربیان، داوران، مربیان بدنساز و کادر پزشکی ورزشی پاکستان به ویژه در حوزه ورزش بانوان به ایران را با هدف شرکت در دوره های آموزشی و کسب مهارت های لازم مطرح کرد که مورد استقبال طرف پاکستانی قرار گرفت و برای همین منظور قرار شد، طرف پاکستانی مقدمات سفر هیاتی از این کشور به استان خراسان رضوی را مهیا کند.

/انتهای متن/

درج نظر