سازمان ملل: رواج عوامگرایی حقوق زنان را به خطر انداخته است

گروهی از کارشناسان سازمان ملل با هشدار نسبت به رواج وگسترش جهانی عوامگرایی و بنیادگرایی، گسترش این تمایلات را تهدیدی علیه حقوق انسانی زنان دانستند و خواستار تلاش بیشتر کشور های جهان بر حمایت از حقوق زنان جهان شدند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، آلدا فاچیو سرپرست گروه عمل و فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور مربوط به تبعیض علیه زنان، دوبراوکا سیمونویا نماینده ویژه سازمان ملل در رابطه با خشونت علیه زنان و مایکل فورست فرستاده بان کی مون در رابطه با وضعیت مدافعان حقوق بشر این سازمان با صدور بیانیه ای درآستانه روز جهانی مدافعان حقوق زنان نسبت به رواج وگسترش عوامگرایی در جهان هشدار داد.
این کارشناسان در بیانیه خود ابراز تاسف کرده اند که همزمان با گسترش عوامگرایی تلاش های معطوف به حمایت از حقوق زنان نیز کاهش محسوسی یافته است.
در این بیانیه آمده است، در حالی که هر روز گروه بیشتری از زنان به جمع مدافعان حقوق بشر می پیوندند تا برای تحقق و استقرار عدالت و صلح تلاش کنند تبعیض و نابرابری همچنان در مورد خود این فعالان ادامه دارد.
کارشناسان سازمان ملل بیشترین قربانیان این گونه تبعیض ها و نابرابری ها را زنان روستایی و آن دسته از زنانی که درمناطق جنگ زده زندگی می کنند عنوان کرده اند.
این کارشناسان همچنین با بیان اینکه زنان این جوامع حتی جرات نمی‌کنند خود را مدافع حقوق بشر معرفی کنند، از کشورهای جهان خواسته اند تا با تدوین مقررات نیرومند و اجرای دقیق و منصفانه آن ها جلوی هر گونه تبعیض مبتنی بر تفاوت های جنسیتی در جهان را بگیرند.

/انتهای متن/

درج نظر