فعالیت سایت های جدید همسر یابی

در حالی که مسئولان وزارتخانه های ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی از عدم صدور مجوز سایت های ازدواج و همسریابی خبر می دهند، ولی در این میان برخی سایت های همسریابی همچنان در فضای مجازی یکه تازی می کنند.

2

سرویس خبر به دخت/

محمد صادق اکبری معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده است که هیچ گونه مجوزی برای راه اندازی سایت مرتبط با ازدواج از جمله صیغه صادر نکرده است،  ولی همچنان سایت های صیغه فارسی در فضای اینترنت یکه تازی می کنند.

این مقام مسئول گفته است که وزارت ورزش و جوانان به هیچ عنوان برای راه اندازی سایت های صیغه مجوزی صادر نمی کند.

همچنین معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد نیز اعلام کرده بود که صدور مجوز رسانه های حوزه ازدواج و همسریابی منوط به ارائه معرفی نامه از سوی وزارت ورزش و جوانان است که تا کنون هیچ رسانه ی موفق به اخذ معرفی نامه از آن وزارتخانه نشده است.

به تازگی سایت “دو همدم” با هدف ثبت نام جوانان برای ازدواج ، راه اندازی شده و تبیلغات وسیعی را از طریق ارسال ایمیل به کاربران انجام می دهد. در این سایت فرد با ثبت مشخصات فردی خود اعم از قد، وزن، رنگ پوست، شغل، درآمد، مشخصات همسر دلخواه و… منتظر می ماند تا سایت همسر دلخواهش را پیدا کرده و برای ازدواج به او معرفی کند.

نکته قابل تامل این است که این گونه سایت ها با ظاهری معنوی و استفاده از احادیث و روایات کاربر را تحت تاثیر قرار می دهند ولی در قسمت ارتباط با ما و درباره ما هیچ گونه تصویری از مجوز فعالیت یا شماره تماس و آدرس مشاهده نمی شود.

معاون دادستان تهران: با سایت های همسریابی برخورد قانونی می شود

حسن زاده معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای رسیدگی به جرائم رایانه ای اعلام کرد: چند پرونده مربوط به اینگونه سایت ها تشکیل شده که در متن کیفرخواست بیشتر آن ها به عنوان کلاهبردار و برخی موارد اتهامی عنوان شده و به دادگاه معرفی می شوند. قطعا با این سایت هم در صورت نداشتن مجوزهای قانونی برخورد خواهد شد.

البته در این میان تنها سایت “دو همدم” نیست بلکه با یک جستجو در موتورهای جستجوگر می توانید سایت هایی مانند “طوبی”، “دلیار”، “دو همدل” و… مشاهده کرد.

7 سال زندان برای سایتهای همسریابی

مهدی دواتگران عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس با تشریح موارد حقوقی و کیفری برای برخورد با سایت های همسریابی می گوید: براساس قانون، کسانی که بدون داشتن مجوز وبا عناوین و روش های موهوم وجوهی را دریافت می کنند، کلاه بردار بوده و برای آن ها از یک تا 7 سال مجازات حبس در نظر گرفته است. البته قانون مشخصی برای برخورد با این گونه کلاه برداری ها وجود ندارد و باید برای فعالیت این سایت ها از سایر قوانین استفاده کنیم.

گفته های مسئولان در حالی است که تاکنون جزئیات پرونده و یا اطلاع رسانی از نحوه برخورد، رسیدگی و مجازات در پرونده  این سایت ها از سوی وزارت ارشاد و قوه قضائیه انجام نشده است و تعداد آن ها هر روز بیشتر و بیشتر شده و شاهد رخداد حوادثی اعم از طلاق، تجاوز به عنف، قتل و… خواهیم بود.

  منبع:خبر آنلاین/انتهای متن/

نمایش نظرات (2)