شکلک حجاب توسط یونیکد تایید شد

سازندگان گوشی های موبایل هوشمند با به تصویر کشیدن شکلک های جدید زن باحجاب، تغذیه با شیر مادر و مرد ریش دار انعکاس متنوع رو به رشد آیکون های رنگارنگ را نشان می دهند. این شکلک های جدید که به احتمال زیاد سال آینده در گوشی های موبایل هوشمند پس از ثبت یونیکد (کنسرسیوم بین المللی که مجموعه استانداردهای جهانی را ثبت می کند) به نمایش گذاشته می شود. تعداد شکلک های پیشنهادی به ۵۱ می رسد. تعداد کل شکلک های کارتونی که به طور فزاینده ای جایگزین کلمات در متون شده اند، ۱۷۲۴ می باشد.

0

به گزارش به دخت به نقل از زوم تک، Rayouf Alhumedhi نوجوان آلمانی ۱۵ ساله ای که شکلک باحجاب را به یونیکد پیشنهاد کرده است، ادعا کرده است که تا پیش از آن هیچ شکلک دیگری با پوشش وجود نداشته است.

در فهرست پیشنهادی شکلک ها آیکون های “شخص با روسری”، “تغذیه با شیر مادر”، “مرد ریش دار” و “بزرگسال مسن تر” دیده شده است که تا قبل از این نبوده اند. در این میان روسری و ریش بیشترین درخواست را داشته اند.

az

فهرست جدیدی که یونیکد قرار است به زودی ارائه دهد به تلاش برای ایجاد شکلک های متنوع تر پرداخته است. سازندگان گوشی های موبایل هوشمند شکلک های جدیدی شامل انواع رنگ پوست، رنگ مو، مراجع مذهبی و فرهنگی مختلف ارائه خواهند داد.

از دیگر شکلک های جدید پیشنهادی “زامبی”، “خون آشام”، “فردی که به علامت ساکت باش انگشت روی دهان گذاشته است” و “دایناسور” می باشند.

این شکلک ها احتمالا در تابستان آینده تایید و تا سال بعد به گوشی های موبایل هوشمند اضافه خواهند شد. در هفته های آینده، Apple قرار است شکلک های موجود در فهرست یونیکد ۹ اعم از “دستان روی صورت ناراحت”، “سلفی”، “دلقک” و “زن باردار” را عرضه کند.

فهرست شکلک های پیشنهادی یونیکد ۱۰ عبارتند از:

    سورتمه
    قلب نارنجی
    صورت با عینک بر روی یک چشم
    فرد کوهنورد
    زامبی
    کت
    صورت خندان با چشمان خندان و دست جلوی دهان
    بزرگسال
    صورت با دهان باز به هنگام استفراغ
    کلم بروکلی
    صورت زرافه
    کودک
    صورت گورخر
    مغز
    دوستت دارم با ایما و اشاره
    صورت شوکه شده با انفجار سر
    جوراب
    شیرینی پای
    غذای کنسرو شده
    نارگیل
    دستکش
    جن
    جیرجیرک
    ساندویچ
    کاسه با قاشق
    صورت پوزخند زن با چشمان دیوانه
    فرد ریش دار
    روسری
    فرد باحجاب
    دایناسور
    صورت با یک ابروی بالا رفته
    شیرینی شانس
    فرد در حالت نیلوفر آبی
    چوب شور
    شیر دادن
    میان سال
    بشقاب پرنده
    خپل
    برش گوشت
    چاپ استیک
    پری (ساحره)
    صورت پوزخندزن با چشم های ستاره ای
    ساروپود
    صورت دهان بسته با دست

 /انتهای متن/

درج نظر