600 تعاونی محلی زنان کارآفرین در کشور ساماندهی شدند

مشاور مدیرعامل و عضو مشارکت های مردمی و تسهیلگری صندوق کارآفرینی امید گفت:600 تعاونی محلی زنان کارآفرین بانوان در کشور ساماندهی شدند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، پرویز نظری روز سه شنبه در جمع بانوان تولیدکننده شهرستان باشت اظهار داشت: هر یک از این تعاونی ها بین 30 تا 50 نفر عضو دارند.
وی گفت: کارگاه های این بانوان در واحدهای مسکونی ایجاد شده است.
مشاور مدیرعامل و عضو مشارکت های مردمی و تسهیلگری صندوق کارآفرینی امید افزود: برای حمایت از این تولیدکنندگان به هر یک از این تعاونی ها، 150 میلیون ریال تسهیلات با نرخ چهار درصد پرداخت شده است.
نظری ابراز کرد: در مراحل بعدی تسهیلات اشتغالزایی برای حمایت از این تعاونی ها،150 میلیون ریال پرداخت می شود.
وی نبود بازارهای هدف را مهمترین مشکل تعاونی های تولیدی کوچک در کشور ذکر کرد.
نظری به بازدیدهایی که از کارگاه های تولیدی مناطق مختلف کشور انجام شده اشاره کرد و اظهار داشت: ایجاد تعاونی های خدماتی برای جمع آوری، فروش، بازاریابی و برندسازی کالاهای تولید شده در کشور ضرورتی برای افزایش درآمد تولیدکنندگان است.
معاون مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تاکنون هفت تعاونی محلی بانوان کارآفرین در این استان تشکیل شده است.
محمدرضا معصومی اظهار داشت: پنج تعاونی محلی بانوان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون موفق به دریافت تسهیلات شده اند.
وی بیان کرد: تعاونی های تولیدی در شهرستان های گچساران، باشت و کهگیلویه با هدف حمایت از اشتغال بانوان روستایی تشکیل شده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گچساران نیز با اشاره به ظرفیت های شهرستان های گچساران و باشت در کشت گیاهان دارویی گفت: آماده پرداخت ارزان قیمت برای کشت گیاهان دارویی به متقاضیان هستیم.
سید بیت الله افروشته اجرای طرح‌های مشارکتی روستائیان را در طرح‌های اقتصادی با هدف ارتقای سطح درآمد آنها و اشتغالزایی از دیگر برنامه‌های صندوق کارآفرینی امید گچساران ذکر کرد.
شهرستان های گچساران و باشت با حدود 150 هزار نفرجمعیت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارند.

/انتهای متن/

درج نظر