شکوفایی استعدادهای مدیریتی زنان با انتخاب آنها در پست‌های مدیریتی

رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: با انتخاب بانوان در فرصت‌های مختلف شغلی و مدیریتی، زمینه شکوفایی استعدادهای آنان در بخش‌های مدیریتی فراهم می‌شود.

0

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، پروانه سلحشوری با اشاره به اینکه زنان ایرانی در زمان حاضر دارای توانمندی‌های فراوانی در زمینه‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هستند، اظهار کرد:‌ در صورتی که توانمندی مدیریتی زنان نیز دیده شود بسیاری از پتانسیل‌ها و استعدادهای نهفته در این قشر شکوفا می‌شود که به این موضوع در مجلس دهم به خوبی توجه شده است.

پروانه سلحشوری

وی خاطرنشان کرد: بانوان مجلس دهم تمام تلاش خود را برای بکارگیری زنان در فرصت‌های مختلف به ویژه حوزه‌های مدیریتی به کار گرفته‌اند، چرا که با انتخاب بانوان در فرصت‌های مختلف شغلی و مدیریتی، زمینه شکوفایی استعدادهای آنان در بخش‌های مدیریتی نیز فراهم می‌شود.

سلحشوری با بیان اینکه رئیس جمهور در این دوره فرصت‌های مختلف برای استفاده از بانوان در پست‌های مدیریتی فراهم کرده است در عین حال به این نکته هم اشاره کرد که انتظار ما بانوان به ویژه نمایندگان مجلس دهم این است که در دولت یازدهم از بانوان بیشتری در حوزه مدیریتی استفاده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: البته انتخاب بانوان در پست‌های مدیریتی به ویژه در سطح معاون رئیس جمهور، امید بانوان را افزایش داد که امید می‌رود این نگاه به بانوان توانمند ایرانی هر روز بیشتر از گذشته شود.

وی در ادامه به برگزاری نخستین کنگره مالی زنان موفق ایران اشاره کرد و گفت: ما نیازمندیم که به دختران و جوانان کشورمان انگیزه بدهیم که برگزاری چنین کنگره‌هایی می تواند انگیزه زنان ایرانی را افزایش دهد.

سلحشوری خاطرنشان کرد: زمانی که زنان در عرصه‌های مختلف توانمندی خودشان را نشان می دهند، هم خودباوری به جوانان داده می‌شود و هم مردان ما به این باور می‌رسند که زنان توانمندی های فراوانی دارند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس ابراز امیدواری کرد که در حوزه مدیریتی جدید شاهد حضور زنان توانمند کشورمان باشیم.

به گزارش دبیرخانه نخستین کنگره زنان موفق ایران، علاقه‌مندان و پژوهشگران برای شرکت در کنگره ملی زنان موفق ایران که دی ماه برگزار می‌شود، می توانند مقالات خود را برای شرکت در این کنگره از طریق پایگاه اینترنتی دبیرخانه کنگره به نشانی www.topwomeni.ir  ارسال کنند.

شناسایی موانع پیش روی نقش آفرینی مدیریتی بانوان در دستگاه اجرایی، بررسی موانع فرهنگی و اجتماعی در عدم حضور بانوان کشور در بخش‌های مدیریتی، شناسایی راهکارهای افزایش حضور بانوان در بخش‌های مدیریتی و شناسایی فرصت و تهدیدها در عرصه حضور بانوان در بخش‌های مدیریتی از محورهای این کنگره است.

/انتهای متن/

درج نظر