ویار عجیب و غریب یک زن باردار به خوردن دستمال توالت

تهوع بارداری یا در اصطلاح عامه ویار یک شبه‌بیماری است که بسیاری از زنان در ماههای نخست و حتی تمام دوران بارداری دچار آن می‌شوند.

0

به گزارش به دخت به نقل از شفقنا، ویار در لغت بمعنای اشتیاق و میل شدید است و گاهی به ولع و خواست شدید زن باردار برای خوردن چیزی گفته می‌شود اما در دانش پزشکی به معنای تهوع صبحگاهی در زنان باردار گفته می‌شود. زنی که دچار ویار می‌شود، از بوی بسیاری از غذاها(به ویژه غذاهای عادی)، افراد یا چیزها و حتی شوهرش بدش می‌آید. گاه نیز ممکن است به همان نسبت به برخی از خوراکها هوس کند. فهرست خوراکهای هوس انگیز برای زنی که ویار دارد می‌تواند بسیار تنوع داشته باشد. از برنج خشک تا ذغال چوب، می‌تواند در این فهرست جای داشته باشد.


ویارانه به غذا و خوراکی ای گفته می‌شود که توسط اقوام برای زن حامله فرستاده می‌شود
زنی که در دوران بارداری خود دچار ویار عجیب خوردن دستمال توالت شده بود, همچنان نمی تواند این عادت خود را ترک کند!
در دوران بارداری برخی خانم ها به قولی دچار ویار می گردند و به خوردن برخی چیزها علاقه وافری نشان می دهند.اما اینکه خانمی به خوردن دستمال و آن هم دستمال توالت علاقه نشان دهد انسان را به تعجب وا می دارد.
خانم 25 ساله به نام جید سیلوستر در دوران بارداری ویار عجیب به خوردن دستمال توالت دارد. اما هنوز پس از گذشت یک سال از دوران بارداری خود عادت زشت خود را ترک ننموده است.خانم سیلوستر در زمانی که پسرش جکسون را در شکم داشت به این عادت زشت رو آورده بود.
اکنون که 15 ماه از ان زمان می گذرد هنوز ویار عجیب خود را نتوانسته کنار بگذارد. او می گوید هنگامی که دو ماهه باردار بودم مشاهده نمودم علاقه زیادی به خوردن دستمال توالت دارم.دوست داشتم دستمال را داخل دهانم قرار دهم تا دهانم را خشک نگه دارم.
وی می افزاید خانواده ام مرا از آن منع می کردند و آنرا برایم زشت می دانستند اما من نمی توانستم آنرا ترک نمایم. فکر می کردم پس از فارغ شدن عادت خود را ترک نمایم اما برایم خیلی سخت شده است.

/انتهای متن/

درج نظر