سهم زنان در سامانه سماح

رئیس سازمان حج و زیارت سامانه سماح را امن‌ترین کانال اخذ ویزای کشور عراق دانست و گفت: زائران اربعین حسینی برای دریافت ویزا باید به سامانه سماح مراجعه کرده و این سامانه به صورت 24 ساعته به زائران خدمات ارائه می‌دهد. اوحدی گفت: 30 درصد زائران ثبت نام شده در سامانه سماح را زنان و 70 درصد دیگر را مردان تشکیل می‌دهند.

0

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعید اوحدی گفت: بر اساس تفاهم صورت گرفته با کشور عراق مهلت ویزای زائران برای حضور در این کشور 20 روز در نظر گرفته شده است.
وی افزود: مهلت 20 روزه به این معنا نیست که هر زائر ایرانی باید 20 روز دراین کشور اقامت داشته باشد، بلکه درخواست ما از زائران این است که پس از زیارت خاک کشور عراق را ترک کنند.
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به نظر مراجع تقلید در رابطه با زیارت زائران در ایام اربعین حسینی تصریح کرد: بر اساس تأکید مرجع تقلید هر یک از زائران باید پس از انجام مراحل زیارت خود از کشور عراق خارج شده تا شاهد تراکم جمعیت در این کشور نباشیم.
اوحدی سامانه سماح را امن‌ترین کانال اخذ ویزای کشور عراق دانست و اظهار کرد: زائران اربعین حسینی برای دریافت ویزا باید به سامانه سماح مراجعه کرده و این سامانه به صورت 24 ساعته به زائران خدمات ارائه می دهد.
وی ادامه داد: مهلت ویزای 20 روزه زائران اربعین حسینی از اول صفر آغاز شده و بر اساس پیش بینی‌های ما در این مدت، 2 میلیون زائر ایرانی جهت حضور در مراسم اربعین حسینی وارد کشور عراق خواهند شد.
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به نحوه پرداخت هزینه 40 دلاری ویزای کشور عراق جهت اعزام زائران به این کشور اذعان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده زائران، باید هزینه 40 دلاری ویزای اربعین حسینی را از طریق سامانه سماح به صورت اینترنتی و معادل ریالی پرداخت کرده و این سامانه به شکل مستقیم به بانک مرکزی متصل بوده و این وجوه وارد حساب‌های کشور عراق می‌شود.
اوحدی گفت: 30 درصد زائران ثبت نام شده در سامانه سماح را زنان و 70 درصد دیگر را مردان تشکیل می‌دهند.
وی از تفاهم انجام شده با سپاه و همچنین کاروان‌های راهیان نور جهت اعزام زائران به کشور عراق خبر داد و خاطر نشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با کاروان‌های راهیان نور جهت اعزام زائران به کشور عراق مقدمات کاروان بندی افراد انجام شده تا زائران بتوانند بدون مشکل از مرزهای کشور وارد خاک عراق شوند.

/انتهای متن/

درج نظر