مدیران ارشد وزارتخانه‌ها از میان زنان توانمند انتخاب شوند

نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار الزامی کردن انتخاب مدیران ارشد وزارتخانه‌ها از میان زنان توانمند کشور در آستانه ترمیم کابینه شدند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، در نامه اعضای فراکسیون زنان مجلس خطاب به حسن روحانی آمده است:

جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با اهداء سلام و آرزوی توفیق

همانطور که مستحضرید مجلس دهم شورای اسلامی با رأی شایسته ملت ایران و حضور 17 زن به عنوان نمایندگان منتخب ملت، رشد قابل توجهی را نسبت به گذشته برای حضور زنان در مجلس فراهم آورد. این امر نشان دهنده اعتماد مردم به زنان در جایگاه وکلای ملت می‌باشد، لذا موضوع فوق مستلزم پیگیری مطالبات و انتظارات زنان بوده و با عنایت به نظر حضرتعالی به حضور آنان در عرصه‌های مختلف و مشارکت آنان در رشد و توسعه کشور حضور موثر زنان را در مناصب مدیریتی ضروری و لازم می‌دانیم.

فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با یادآوری آنچه که حضرتعالی در موقع انتخابات به آن اشاره نموده و نقش زنان را در ساختار قدرت الزامی دانسته‌اید لازم می‌داند در این برهه حساس و در آستانه انتخابات که به ترمیم کابینه روی آورده‌اید با الزامی نمودن انتخاب معاونت‌ها و مدیران ارشد وزارتخانه‌ها از میان زنان توانمند کشور بارقه امید را در دل آنان ایجاد کرده و یکی از مطالبات بحق حوزه زنان را جامه عمل بپوشانید.

/انتهای متن/

 

درج نظر