حمله مرگبار جنگنده ناشناس به حسینیه کرکوک

براثر حمله یک جنگنده ناشناس به یک حسینیه در داقوق در جنوب کرکوک هفده شهروند عراقی شهید و سی نفر دیگر زخمی شدند.

0

به گزارش به دخت به نقل از خبر انلاین،اکثر قربانیان این حمله کودکان و زنان هستند. در همین حال المیادین گزارش داد شمار قربانیان حمله ائتلاف به حسینیه در کرکوک به ۲۰ کشته و ۴۵ زخمی رسیده است.

سرتیپ یحیی رسول سخنگوی عملیات مشترک عراق در گفتگوی تلفنی با واحد مرکزی خبر در بغداد گفت: تحقیقات برای شناسایی پهپادی که مجلس عزای زنانه را در شهر داقوق کرکوک هدف قرار داده است ادامه دارد.

وی گفت با طرف امریکایی در مورد این حادثه صحبت کردیم و آنها گفتند در منطقه حادثه هیچ پروازی نداشتند.

این مقام نظامی عراقی اضافه کرد: داعش این روزها از یک پهپاد استفاده میکند که تاکنون موفق به شناسایی مکان پرواز ان نشده ایم اما اینکه این پهپادی که مجلس عزا را هدف قرار داد وابسته به داعش است یا خیر هنوز برای دولت عراق مشخص نشده است.

وی افزود حتى احتمال اینکه این جنایت با موشک از دور صورت گرفته است و نه از طریق پهپاد نیز دور از انتظار نیست.

در همین حال سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حملات هواپیماهای ائتلاف به محل عزاداری مردم کرکوک را به شدت محکوم کرد.

بهرام قاسمی ضمن مشکوک دانستن این حملات که به شهید و مجروح شدن دهها تن از مردم بیگناه عراق انجامید خواستار روشن شدن ابعاد مختلف این فاجعه و پاسخگویی آمران و عاملان آن شد.

قاسمی ضمن تسلیت به دولت و ملت عراق، با بازماندگان و خانواده قربانیان این‌کشتار ناجوانمردانه ابراز همدردی کرد.‌

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: حمله به مردم بیگناه و عزادار با هیچ عذر و بهانه ای پذیرفته نیست و مردم رنج کشیده عراق نباید از یک سو زیر حملات تروریست ها و از سوی دیگر بمباران نیروهای خارجی که با ادعا و بهانه مبارزه با تروریست ها در عراق جولان می دهند، قرار گیرند.

/انتهای متن/

درج نظر