موانع اجرایی شدن قانون تسهیل ازدواج جوانان پس از 10 سال برطرف می‌شود

مدیر کل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: قانون تسهیل ازدواج جوانان از سال 84 با تغییر دولت‌ها مغفول مانده بود که تلاش داریم موانع اجرایی شدن آن را با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط برطرف کنیم.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، ناصر صبحی در گفت و گویی در مورد قانون تسهیل ازدواج جوانان و علت اجرایی نشدن 10 ساله این قانون با توجه به سیاست‌های کلی خانواده گفت: سیاست‌های کلی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده برای قوای سه‌گانه است و ما در چارچوب قوه مجریه در بعضی برنامه‌ها به صورت خاص و برخی برنامه‌ها به صورت عام باید مشارکت داشته باشیم.

وی ادامه داد:بندهایی از این قانون که به دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان مربوط می‌شود احصا شده است و موادی مانند بند 4 سیاست‌ها یعنی ایجاد نهضت فراگیر ملی ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان، بند 10، ساماندهی مشاوره قبل و بعد از ازدواج و در بند 3 هم مسئولیت‌هایی متوجه دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان است.

مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: این بندها را در دستور کار کمیسیون تخصصی ازدواج و مشاوره قرار دادیم، اولین جلسه با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف برگزار شد و هم اکنون در حال برنامه ریزی هستیم.

صبحی افزود: قانون تسهیل ازدواج جوانان یک بار در سال 84 اعلام شده که بعد به دلیل تغییر دولت‌ها کلا این قانون مغفول مانده بود، سال 88 در مصوبه هیأت وزیران اعلام شده که سازمان ملی جوانان وقت می‌تواند در این زمینه ورود پیدا کند بر اساس همان ورود پیدا کردیم و تلاش داریم موانع اجرایی شدن این قانون را برطرف کنیم و جلسه‌ای نیز در این زمینه با نمایندگان مجلس خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال در زمینه آموزش‌های پیش از ازدواج متوجه شدیم چند سازمان از جمله سازمان ملی جوانان وقت، سازمان نظام روانشناسی، سازمان بهزیستی و امور بانوان ریاست جمهوری موظف بودند با وزارت بهداشت همکاری کنند تا وزارت بهداشت آیین نامه آموزش‌های 16 ساعته ازدواج را آماده کند موضوع پیگیری کردیم و طی جلساتی که گذاشتیم با مشکلات اجرایی برخورد کردیم که در نهایت ما در دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان در مورد منابع، سر فصل‌ها و عناوین کارهای لازم را را انجام دادیم و تحت عنوان طرح ملی آموزش‌های 75 هزار زوج در ستاد ساماندهی امور جوانان پیش می‌بریم.

/انتهای متن/

درج نظر