بودجه 3 میلیاردی معاونت زنان ریاست جمهوری به بهزیستی

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور درباره اعطای بودجه 3 میلیاری به بهزیستی توضیحاتی ارایه کرد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، شهیندخت مولاوردی در حاشیه بازدید از نمایشگاه «هنر تدبیر» ، در خصوص موضوع سه میلیارد تومانی که از بودجه معاونت زنان به بهزیستی واگذار کرده بودند ، گفت: معاونت امور زنان و خانواده با بهزیستی تفاهم نامه دارد. طی تفاهمی که با رئیس سازمان بهزیستی انجام دادیم مقرر شد این سه میلیارد تومان در زمینه توسعه مراکز توانمندسازی زنان بهبود یافته و گزارش اجرایی آن به معاونت ارائه شود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: این نمایشگاه توانسته به صورت کوتاه و گذرا درکی را از آنچه دولت در ابتدای مسئولیت خود تحویل گرفته، و در این سه سال و نیم گذشته و وضعیت موجود و دستاوردها ارائه دهد.

وی با اشاره به این که جای خالی دستاوردهای حوزه زنان در این نمایشگاه احساس می‌شود گفت: مانند تمام دستگاه‌های دولتی ما نیز فیلم‌ها و عکس‌های دستاوردهای حوزه زنان را ارائه داده بودیم، ولی تنها یک عکس از دستاوردهای حوزه زنان در این نمایشگاه کار شده است، عکسی که در حال تبادل تفاهم‌نامه با رئیس صندوق جمعیت ملل متحد هستیم.

مولاوردی در خصوص دستاوردهای حوزه زنان در دولت یازدهم گفت: ما در چارچوب وضعیتی که حوزه زنان را تحویل گرفتیم تمام تلاش خود را کردیم که در جهت ارتقای سرمایه اجتماعی زنان و خانواده به موفقیت‌هایی برسیم. با توجه به وضعیتی که این حوزه به ما تحویل داده شده بود تمام تلاشمان را برای ایجاد حساسیت و جلب توجه نسبت به مسائل، وضعیت و آسیب‌های حوزه زنان و خانواده به کار بستیم و تا حدود نسبتا زیادی توانستیم در این محور موفق باشیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، با اشاره به این که آسیب‌های اجتماعی متولیان متعددی دارد گفت: ماموریت معاونت امور زنان و خانواده پیگیری وظایف ذاتی سایر دستگاه‌ها، هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه‌های مختلف و ایجاد همکاری بین بخشی به ویژه با محوریت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده بود.مولاوردی با اشاره به حمایت از برنامه‌ها و طرح‌های ارائه شده توسط سازمان‌های مردم نهاد و حمایت از برنامه‌های علمی که در مراکز دانشگاهی برگزار شد گفت: با سازمان‌های مردم نهاد و مراکز علمی مشارکت و همکاری کردیم تا سهم خود در زمینه زنان و خانواده قدم برداریم.

/انتهای متن/

درج نظر