چگونه لباس بپوشیم؟

تمام افراد جامعه چه آنها که دارای فعالیت های اجتماعی هستند و چه افرادی که کمتر در جامعه حضور دارند سعی می کنند ظاهری آراسته داشته باشند. اما سوال مهم این است که بسیاری از اوقات افراد با توجه به نوع ” آناتومی” (ترکیب اندام) خود نمی دانند که چه نوع لباس و یا به عبارتی چه نوع برش هایی در لباس اگر باشد آنها را برازنده تر می کند.

9

سرویس اجتماعی به  دخت/ منیژه کاظمی؛

شکل ظاهری و اندام افراد با هم فرق می کند مثلاً بعضی لاغر و قد بلند و بعضی بالا تنه­ی بلندی و بعضی بالا تنه­ی کوتاه دارند و یا این که دارای گردنی بلند هستند.حالا قبل از این که به چگونگی شکل ظاهری و آناتومی افراد بپردازیم می خواهیم وارد مباحثی در ارتباط با انتخاب پوشاک مناسب برای افراد مختلف شویم.

 مثلاً اگر شما دارای قدی بلند و لاغر هستید باید بدانید که پوشیدن لباس های یکسره و یک رنگ و دامن و کت های بلند و تنگ با برشهای عمودی مناسب شما نیست. همچنین رنگ های تیره و خنثی و پارچه های کشی و چسبان و حتی آستین های چسبان و کفش های پاشنه بلند و پارچه هایی به رنگ سیاه و یا پارچه های با ته رنگ آبی جلوه ظاهری خوبی به شما نمی­دهد. درحالی که لباس های دو رنگ و کمربند پهن و متضاد و دامن های چین دار و کلوش چین دار و آستین های پفی کوتاه و آستین های شمیز به رنگ های روشن شما را زیباتر می کند .پارچه های درخشان و براق ، جیب پهن و شنل کوتاه ، اورکت ، پالتو یا بارانی تا زیر زانو و دارای کمر به شما جلوه ظاهری بهتری می دهد.

اگر دارای بالاتنه کوتاه هستید، برعکس نبایدکفش های پاشنه بلند بپوشید، زیرا باعث می شود پاها نسبت به بقیه ی بدن از تقارن خارج شود.پیشنهاد می شود از کمربندهای مخالف رنگ لباس و پهن استفاده نکنید ، از کت و ژاکت های کوتاه و کمربندهای پهن هم استفاده نکنید، از دامن و یا شلوارهای کمر بلند استفاده نکنید. بهتر است دامن هایی با برش اریب،سه گوش ،بادبزنی و چین دار و دامن های دارای حاشیه دوزی شده با کفش های تخت و پاشنه کوتاه بپوشید. بلوزهایی که روی دامن می آیند و کت هایی که تا روی باسن است مناسب شماست. پیراهن هایی دارای کمرافتاده با بلوزهای بلند و گشاد شما را شکیل تر نشان می دهد.

بعضی از افراد نیز بالا تنه­ی بلندی دارند که در این صورت باید از پوشیدن کت و ژاکت های بلند همراه با دامن بلند اجتناب کنند. ضمن اینکه بهتر است کفش های تخت و کمر بندهایی هم رنگ با تاب نپوشند. در حالیکه پوشیدن ژاکت های کوتاه تا باسن ، دامن های سر زانو کمربندهایی با رنگ متضاد و کت های کوتاه و لباس های تک رنگ یا آمیزه ای از یک مایه رنگ به آنها زیبائی و جلوه بصری بهتری می دهد. /انتهای متن/

 

نمایش نظرات (9)