برنامه‌های مناظره با موضوع زن و خانواده در رسانه ملی آغاز می‌شود

مشاور امور بانوان و خانواده در رسانه ملی با بیان اینکه در رسانه ملی فعالیت‌های متعددی در قالب فیلم و سریال و یا ساخت مستند انجام شده است، گفت: برنامه هایی نیز در دست اقدام هستند که در آینده تهیه می شوند.

0

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عصمت سپهری مشاور امور بانوان و خانواده  با تأکید بر اینکه مهمترین نقش زن در اسلام، حرکت در مسیر تعالی با توجه به ویژگی های شخصیتی خود و تربیت نسل آینده است، اظهار داشت: زن مسلمان باید بداند که برای حضور در جامعه و ایفای نقش مؤثر ملزم به رعایت مواردی مانند حفظ حجاب و فاصله نگرفتن از نقش های مهم همسری و مادری است.

این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده افزود: رسانه ملی در جهت افزایش سطح آگاهی و توانمندسازی زنان کوشیده و بهره‌وری از ظرفیت زنان را به عنوان یک عنصر کارآفرین به دور از افراط و تفریط ارائه می دهد.

رئیس کمیسیون رسانه و تبلیغ کارگروه مد ادامه داد: در این رابطه یکی از مهمترین اقدامات عدم الگوبرداری از مدلهای غربی و توجه به ساختار ارزشی جامعه ماست.

این فعال حوزه زنان با بیان اینکه زن مسلمان ایرانی امروز با استقرار در نظام خانواده و انجام فعالیت‌های گوناگون شایسته تمجید و ستایش است، گفت: در این راستا در رسانه ملی فعالیت‌های متعددی در قالب فیلم و سریال و برنامه های تلویزیونی و یا ساخت مستند انجام شده است و همچنین برنامه هایی نیز در دست اقدام دارد که قرار است در آینده تهیه شود.

سپهری گفت: یکی از اقداماتی که تاکنون انجام شده و در آینده نیز در در دستور کار قرار دارد برنامه های مناظره ای و گفتگو محور با موضوع زن و خانواده است.

وی در پایان اظهار داشت: هر شبکه با توجه به تعریفی که برایش وجود دارد به طور مستقیم و یا غیر مستقیم موضوع زن و ارائه الگوی زن مسلمان را در قالب برنامه های خود مطرح می کند، البته این مسئله باید مستمر باشد چرا که  فرهنگ‌سازی نیاز به زمان دارد و صدا و سیما به عنوان موثر ترین رسانه در جهت نیل به این مقصود تلاش می کند.

/انتهای متن/

درج نظر