هدیه ۲۱ میلیارد تومانی مردم به دانش آموزان محروم

مدیر کل انفاقات و صدقات و امور اجرایی کمیته امداد از جمع‌آوری ۲۱ میلیارد تومان کمک‌های مردم در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها خبر داد و گفت: کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶درصد رشد داشته است.

0

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم به نقل از سایت خبری کمیته امداد، ابوالقاسم رستگار، مدیر کل انفاقات و صدقات و امور اجرایی کمیته امداد با بیان اینکه جشن عاطفه‌های امسال به صورت متمرکز و طی دو مرحله برگزار می‌شود، گفت: هدف از برگزاری این جشن ملی، اشاعه فرهنگ احسان و نوع دوستی و نهادینه کردن فرهنگ انفاق در حمایت از دانش آموزان نیازمند است.

وی به شعار جشن عاطفه ها با عنوان مهر درانتظار همدلی اشاره کرد و افزود: مرحله نخست این جشن در 25 شهریورماه جاری با حضور گسترده  هموطنان در سراسر کشور برگزار شده است. مرحله دوم هم دهم مهرماه در مدارس سراسر کشور با هدف تامین پوشاک و نوشت‌افزار تحصیلی دانش‌آموزان در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیر کل انفاقات وصدقات و امور اجرایی کمیته امداد با بیان اینکه جمع آوری کمک‌های مردمی در مرحله نخست جشن عاطفه ها بیش از 210 میلیارد ریال ثبت شده است، گفت: کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل 16درصد رشد داشته است. کمیته امداد برای نخستین بار همزمان با برگزاری جشن عاطفه‌ها و پیش از شروع آغاز سال تحصیلی با پرداخت 110 میلیارد ریال از محل اعتبارات این نهاد نسبت به تامین بخشی از هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان تحت حمایت اقدام کرده است.

رستگار با اشاره به اینکه سال گذشته کمیته امداد طی دو مرحله برگزاری جشن عاطفه ها حدود 122 میلیارد ریال کمک‌های مردمی جمع آوری کرده است اظهار کرد: نتایج نهایی میزان کمک‌های مردمی و هزینه کرد آن بعد از برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه در مدارس سراسر کشور و تا نیمه اول مهرماه اعلام می‌شود.

وی در ارتباط با استان‌های پیشتاز در جذب مشارکت‌های مردمی درمرحله نخست جشن عاطفه‌ها گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، فارس و آذربایجان غربی به ترتیب با  23، 16 و  10میلیارد ریال بیشترین کمک‌ها را به جشن عاطفه‌ها داشته‌اند.

رستگار با اشاره به اینکه میزان کمک‌های مردمی درمرحله نخست جشن عاطفه‌ها در برخی استانهای کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است افزود: استان هرمزگان با چهار برابر رشد افزون بر دو میلیارد ریال، سیستان و بلوچستان و البرز نیز با رشد دو برابری هر کدام بیش از یک میلیارد ریال مشارکت در جشن عاطفه‌ها داشته‌اند.

مدیر کل انفاقات و صدقات و امور اجرایی کمیته امداد با اشاره به تغییر در  نحوه اجرای جشن عاطفه‌ها برای نخستین بار و برپا نشدن آن در چادرهای سطح شهر خاطر نشان کرد: براساس رویکرد کمیته امداد و تغییر در شیوه‌ مشارکت، امکان واریز کمک‌های نقدی مردم نیکوکار برای جشن عاطفه‌ها با استفاده از روش‌های الکترونیکی بر اساس کد  *8877*1#  فراهم شده است.

شایان ذکر است، مرحله دوم جشن عاطفه ها در بخش مدارس 10 مهر ماه با نواخته شدن زنگ عاطفه ها در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود و کمکهای خیران و نیکوکاران در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار خواهند گرفت. کمیته امداد از 330 هزار دانش آموز حمایت تحصیلی می‌کند.

/انتهای متن/

درج نظر