طراحی یک ننو برای جلوگیری از مرگ خاموش نوزادان+تصاویر

یک پدر فلوریدایی خلاق با موفقیت توانست یک تخت ایمن را برای نوزادان اختراع کند تا محیطی امن را برای استراحت فرزند دختر خود به ارمغان بیاورد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا به نقل از فاکس نیوز، جیمز اسپنسر خالق این گهواره است که Crescent Womb نام دارد، یک دستگاه ننو مانند است که والدین می‌توانند آن را به چهار گوشه یک تخت معمولی وصل کنند.

این وسیله کودک را در موقعیتی شبیه به موقعیت رحم مادر قرار می‌دهد. مخترع Crescent Womb  همچنین معتقد است که این دستگاه در کاهش خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) بسیار موثر است.

وی می‌گوید که این فناوری نوزادان را در حالتی قرار می‌دهد که به صورت سالم‌تری تنفس کنند. با توجه به آمار به دست آمده از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC)، هر سال در حدود 1500 نوزاد متولد شده بر اثر  SIDS می میرند.


کارشناسان می‌گویند که متاسفانه پدر و مادر همیشه نمی‌توانند اقدامات سودمندی در زمینه جلوگیری از SIDS انجام دهند.

در یک مطالعه اخیر که بر روی نوزادان خواب صورت گرفته ، محققان از 160 نوزاد خواب در سنین یک، سه و شش ماه، فیلم برداری کردند و مشاهده کردند که 14 درصد از نوزادان به پشت خوابانده نمی‌شوند و 91 درصد آنها در کنار اقلام شل و غیر ایمنی مانند ملافه، ضربه‌گیر، بالش یا اسباب‌بازی به خواب می‌روند.

در طول 6 ماه تعداد نوزادانی که به پشت نمی‌خوابیدند به 33 درصد افزایش یافته و کسانی که در کنار اقلامی سست به خواب رفتند به 93 درصد افزایش یافته بود.

کارشناسان بر این ضرورت تاکید دارند که نوزادان حتما باید در محیطی ایمن و اختصاصی و عاری از موارد مذکور به خواب روند و همیشه به پشت خوابانده شوند.

جیمز اسپنسر همچنین ادعا می‌کند که این تخت ننو مانند به محکم ماندن ستون فقرات و جلوگیری از بدشکلی آن کمک می‌کند. همچنین Crescent Womb از پریدن ناگهانی نوزادان از خواب جلوگیری می‌کند.


در حال حاضر این فناوری جدید تحت آزمایشات کمیسیون امنیت محصولات مصرفی آمریکا قرار گرفته است.

شرکت سازنده این فناوری قصد دارد تا پایان سال 2017 در حدود 10 هزار عدد از این دستگاه را به خانواده‌های نیازمند اهدا کند.

Crescent Womb در حال حاضر برای جمع‌آوری منابع مالی بر روی وبسایت کیک استارتر قرار گرفته است.

/انتهای متن/

درج نظر