طلاق در یکی از شهرستان‌های همدان ثبت نمی‌شود

فرماندار شهرستان اسدآباد از کاهش و سیر نزولی ٨ تا ٩ درصدی ازدواج در این شهرستان خبر داد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، مسعود بکایی در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان اسدآباد افزود: در ۵ ماهه نخست امسال ۵١٣ مورد ازدواج در شهرستان توسط اعلامیه‌های واصله از محضرهای ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان ازدواج در شهرستان اسدآباد ٨ تا ٩ درصد سیر نزولی داشته است.

وی با بیان اینکه در ۵ ماهه نخست سال گذشته ۵۵۶ مورد ازدواج در شهرستان اسدآباد به ثبت رسیده بود، به میزان طلاق در شهرستان اسدآباد اشاره کرد و ادامه داد: آمار طلاق در شهرستان اسدآباد ثبت نمی‌شود.

بکایی خاطرنشان کرد: تا سال گذشته به علت نبود دفاتر ثبت طلاق در شهرستان تویسرکان، موارد طلاق این شهرستان نیز در دفاتر طلاق اسدآباد به ثبت می‌رسید و وقایع طلاق تویسرکان نیز جزء آمار اسدآباد محسوب می‌شد.

وی ادامه داد: امسال هم به علت تعطیلی دفتر ثبت طلاق شهرستان اسدآباد، مردم شهرستان برای اقدام به شهرستان‌های مجاور مراجعه می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: اکثریت طلاق‌های به ثبت رسیده در شهرستان در ۵ سال اول زندگی مشترک زوجین بوده است.

بکایی در ادامه از راه‌اندازی مرکز سلامت محلی در شهرستان اسدآباد توسط اداره بهزیستی درآینده نزدیک خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این مرکز مشاوره‌ها و آموزش‌های ازدواج در شهرستان تقویت خواهد شد.

وی با اشاره به هفته ازدواج تصریح کرد: به همین مناسبت در اداره بهزیستی اسدآباد مشاوره ازدواج  به مدت یک هفته رایگان خواهد بود.

وی یادآورشد: مهارت‌های آموزشی پیش از ازدواج برای امدادگران هلال احمر از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته ازدواج در حال برگزاری است.

بکایی خاطرنشان کرد: به صورت استانی نیز از زوج‌های امدادگر هلال احمر شهرستان تجلیل خواهد شد.

/انتهای متن/

درج نظر