10 هزار افغانی اول مهر در مدارس فارس حاضر می شوند

معاون استاندار فارس از ثبت نام ۱۰ هزار و ۶۹ دانش‌آموز افغانستانی در مدارس استان فارس خبر داد.

0

به گزارش به دخت به نقل از تابناک فارس به نقل از تسنیم: هادی پژوهش بعدازظهر امروز در سومین جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان  با بیان اینکه فارس در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی خوب عمل کرده است، اظهار داشت: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید یک طرح جامع ارائه شود.

وی افزود: استان فارس در زمینه خیرین در عرصه آسیب‌های اجتماعی دارای قوت است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است به طور مثال با طرح محله محوری در حال مبارزه با اعتیاد هستیم و علوم پزشکی نیز در مورد زنان و کودکان مبتلا به اعتیاد و ایدز همکاری‌های لازم را با ما دارد.

وی با اشاره به ثبت نام دانش‌آموز اتباع بیگانه در مدارس تصریح کرد: 10 هزار و 69 کودک افغانستانی در مراسم ثبت‌نام شدند که به دلیل تفاوت فرهنگ و زبان، آموزش و پرورش دچار مشکل شده و امکان دادن شناسنامه به آن‌ها نیز وجود ندارد چون این به معنای پذیرفتن اقامت آن‌هاست.
10 هزار افغانی اول مهر در مدارس فارس حاضر می شوند
عیسی ملک‌پور، معاون سوادآموزی استان فارس با اشاره به فعالیت‌های آموزش و پرورش در راستای زدودن بی‌سوادی از چهره استان اظهار داشت: آموزش و پرورش سه طرح انسداد مبادی بی‌سوادی، باسوادی گروه سنی 10 تا 20 ساله و با سوادی اولیای بی‌سواد را در سال 93 و 94 به خوبی اجرا کرد.

وی افزود: از مجموع 1220 نفری که زیر 6 ساله که به ما معرفی شد، 380 نفر را جذب کردیم و از 2014 نفر 7 ساله نیز 612 نفر آن اصلا شناسایی نشدند.

 ملک‌پور با اشاره به هزینه‌های باسواد کردن هر فرد عنوان کرد: در سال 93 به ما وعده 1 میلیارد اعتبار داده شد اما معوقه آن را به سال 94 واگذار کردند و با رایزنی‌ با بهزیستی و استانداری کارگروه‌هایی برای جذب بی‌سوادان چه کودکان و چه سایر افراد تشکیل شد.

معاون سوادآموزی فارس تصریح کرد: ما طبق تفاهم‌نامه امضا شده 1 میلیارد تومان از بهزیستی طلبکاریم و برای امسال آمادگی لازم را داریم اما  نمی‌شود به این شکل ادامه داد.

/انتهای متن/

درج نظر