برگزاری مشاوره پیش از ازدواج برای 750 زوج در سطح کشور

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه برگزاری مشاوره پیش از ازدواج برای 750 زوج در سطح کشور از برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان است، گفت: امروزه بیشترین میزان طلاق از اعتیاد و خیانت زوجین و ضعف اعتقادات دینی و مذهبی سرچشمه می‌گیرد.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس ، ناصر صبحی با اشاره به اقدام غیرقانونی برخی افراد در ارائه مشاوره‌های پیش از ازدواج گفت: امروزه مشاوره دهی برخی افراد غیرمتخصص در مراکز مشاوره ازدواج از معضلاتی است که با آن مواجه هستیم که باید برچیده شود.

وی ادامه داد: مشاوره ازدواج در صورتی کارساز است که توسط کارشناسان مجرب و افرادی که تحصیلات عالیه و مجوز رسمی از ارگان های مربوطه دارند، انجام پذیرد. در مواردی مشاهده شده که افرادی فاقد صلاحیت لازم اقدام به تاسیس مراکز مشاوره می کنند و به خود اجازه می دهند به عنوان مالک آن مرکز اقدام به انجام مشاوره‌های ازدواج نیز بکنند که این امر به هیچ وجه قابل قبول نیست.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان افزود: برگزاری مشاوره پیش از ازدواج برای 750 زوج در سطح کشور از جمله برنامه‌های مدون وزارت ورزش و جوانان است که برای اجرای آن نیازمند همکاری و همدلی همه جانبه تمام ارگان‌ها و سازمان‌ها هستیم. ارائه ندادن آمار به موقع توسط مرکز آمار ثبت و احوال کشور از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم.

صبحی خاطرنشان کرد: سن ازدواج در بین جوانان بالا رفته است و از جمله علل آن تحصیل، اشتغال و استقلال مالی قشر جوان عنوان شده و این بالا رفتن سن ازدواج تا حدودی طبیعی و نرمال است. ازدواج یک متغیر ثابت است و طلاق نیز اگر بجا و منطقی باشد، نوعی درمان و راه حل است و نباید اجازه دهیم طلاق منجر به آسیب اجتماعی شود.

وی گفت: امروزه بیشترین میزان طلاق از اعتیاد و خیانت زوجین و ضعف اعتقادات دینی و مذهبی سرچشمه می‌گیرد و به نظر می‌رسد شناخت زوجین قبل از ازدواج امری ضروری و مهم در تشکیل بنیان خانواده هاست.

بر اساس آمار 14 درصد طلاق در یک سال نخست ازدواج و 50 درصد در 5 سال نخست اتفاق می‌افتد.

مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش افزود: امروزه جوانان تحصیل کرده شاید دکتر و مهندس خوبی شوند ولی گاهی زن و شوهر خوبی برای همسران خود نیستند چرا که از مسائل روانشناختی، مذهبی، مدیریت خانواده، همسرداری مغفول مانده‌اند.

/انتهای متن/

درج نظر