جایزه حقوق بشر اسلامی به طور مشترک به «شیخ عیسی قاسم» و «آرزو مرالی» اعطا شد

جایزه حقوق بشر اسلامی در سال 95 به طور مشترک به «شیخ عیسی قاسم» و «آرزو مرالی» اعطا شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از  ایرنا ، صبح امروز، 13 مردادماه 1395، مراسمی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی با سخنرانی رئیس قوه قضاییه و با حضور مقامات لشگری و کشوری و سفرای مقیم در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار گردید که در این مراسم، سومین جایزه حقوق بشر اسلامی به برندگانی از خارج از کشور، با توجه به نقش آنان در «دفاع از حقوق مسلمانان» و «مبارزه با اسلام هراسی و تبیین اصول حقوق بشر اسلامی» اعطاء شد.

در این مراسم کمیته اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی در سال 95 با بررسی 15 کاندیدا از کشورهای مختلف با اجماع تصمیم گرفت سومین جایزه حقوق بشری را به صورت مشترک به آیت الله «شیخ عیسی قاسم» رئیس مجلس علمای شیعی بحرین به دلیل «نقش موثر در دفاع مسالمت آمیز از حقوق مسلمانان» و تلاش برای «پیشبرد اصول مردم سالاری دینی» و سرکار خانم «آرزو مرالی» دبیرکل تحقیقات کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن به دلیل «نقش موثر در دفاع از حقوق مسلمانان» و «مبارزه با اسلام هراسی» اعطا کند.

دبیر ستاد حقوق بشر اسلامی، این جایزه برای سومین سال به کسانی که در دنیا قطع نظر از ملیت شان، راجع به ارتقای حقوق بشر اسلامی فعالیت کرده اند اعطا شد.
بنابراین گزارش پیش از این، جایزه ویژه حقوق بشر در سال 1393 به بیمارستان النصر غزه و در سال 1394 نیز این جایزه ویژه به فعالانی از یمن، سوریه و عراق اعطا شده بود.

 

 

 

 

 

 

 

/انتهای متن/