ضرورت همکاری مددکاران زن با کمیته امداد

رئیس کمیته امداد با اشاره به اقدامات حمایتی این نهاد تا پایان سال گفت: امسال بیش از ۴۰ هزار کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد کشور اعطاء می‌شود.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، مهندس سید پرویز فتاح در دومین دور از یازدهمین سفر استانی ودر سالروز عملیات مرصاد به کرمانشاه سفر کرد.

فتاح با گرامیداشت یاد امام وشهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: عملیات مرصاد دژ مستحکم انقلاب و ایران بود چرا که منافقین کوردل قصد تصرف به ایران اسلامی را داشتند.
وی با گرامیداشت یاد شهید سردار حاج علیانی و اشاره به اینکه وی در روزهای جنگ با منافقین، درتنگه مرصاد حضور داشته است تصریح کرد:امروزه ایران اسلامی مدیون جانفشانی شهدای همچون سردارشهید حاج علیانی است که از مال و جان خودگذشتند.
رئیس کمیته امداد گفت:دشمن امروز قادر نیست به نظام صدمه‌ای بزند چرا که امنیت انقلاب اسلامی ایران از جنس ایمان است. عملکرد مسولان نظام و انقلاب باید به گونه‌ای باشد که از حریم شهداء دفاع شود.
فتاح همچنین در جمع مدیران و معاونین کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: کمیته امداد نیاز به روحیه جهادی دارد چرا که رفع مشکلات پیش روی خانوارهای نیازمند تنها با روحیه بسیجی و جهادی حل خواهد شد.
فتاح با بیان اینکه کمیته امداد نباید صرفا به کار اداری بسنده کند، افزود: فرهنگ اکرام و کار خیر در کمیته امداد باید رشد و ترویج پیدا کند.
رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه کمیته امداد بایدالگوی فقرزدایی و محرومیت در کشور باشد اظهار کرد: مقابله با فقر و جنگ بین غنی و فقیر فرهنگ امام راحل و فرهنگ انقلاب ایران اسلامی است.
فتاح با یادآوری اینکه مقابله با فقر، نیازمند خدمت صادقانه امدادگران با ایمان است گفت: امدادگران باید در برابر مددجویان خضوع و تواضع داشته باشند.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه همه مسئولان باید در راستای توانمندی خانوارهای مددجویان همت مضاعف داشته باشند تصریح کرد: مسئولان استان کرمانشاه باید در جهت خوداتکایی و توانمندسازی خانوارهای مددجو از ظرفیت های بسیار خوب همچون خاک، آب، مردمان با ایمان و وفادار کرمانشاه بهره بگیرند.
مهندس فتاح با بیان اینکه کمیته امداد در سیاست های کاری خود عزت و سربلندی مددجویان را سرلوحه برنامه هایش قرار داده است افزود: سیاست های امداد با اولویت مناطق محروم، روستایی و شهری نهادینه شده است. کمیته امداد در راستای ارائه خدمات خود به خانواده های تحت حمایت از توانایی های نیروهای متخصص و آموزش دیده بهره می گیرد.
وی بر ضرورت همکاری با مددکاران خانم در کمیته امداد اشاره و خاطرنشان کرد: رسیدگی به خانواده های مددجوی دارای سرپرست زن کمتر از پنجاه سال باید به مددکاران خانم واگذار شود و کمیته امداد در سال گذشته در این امر موفق عمل کرده است.
رئیس کمیته امداد همچنین با اشاره به اقدامات حمایتی این نهاد تا پایان سال گفت: امسال بیش از ۴۰ هزار کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد کشور اعطاء می شود که از این تعداد 1737 جهیزیه به نوعروسان پشت نوبت تحت حمایت در استان کرمانشاه پرداخت خواهد شد.
فتاح به ایجاد اشتغال برای دانشجویانی که فارغ التحصیل خواهند شد نیز اشاره و تصریح کرد: کمیته امداد دانشجویان را در راستای تحصیلات عالی کمک می کند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری کمیته امداد با وزارت تعاون گفت: در راستای این تفاهم نامه تعاونی‌هایی در سطح کشور تشکیل و از حرفه و توانایی دانشجویان و فارغ التحصیلان تحت حمایت استفاده می شود.
مهندس سید پرویزفتاح رئیس کمیته امداد در ادامه سفر خود به استان کرمانشاه با حضور در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب، دالاهو و اسلام آبادغرب با مسوولان محلی، امدادگران و مددجویان تحت حمایت این نهاد دیدار کرد.

/انتهای متن/

درج نظر