مسلمانان شهر واشنگتن عزادار مادر نمونه آمریکا شدند+عکس

عصمت رونق، ٢٩ خرداد امسال در سن ٨٥ سالگی در ایالت مریلند آمریکا به‌سوی محبوب ابدی پرکشید. دیروز به‌مناسبت چهلمین روز در گذشت وی مراسم یادبودی در مسجد مناسز ایالت ویرجینا برگزار و از مقام وی تجلیل شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»؛ «عصمت رونق»، شیرزنی مبارز و مادری مهربان در ٢٩ خرداد ماه امسال در سن ٨٥ سالگی در بیمارستان«Shady Grove» در شهر«Gaithersburg»در ایالت مریلند به‌سوی محبوب ابدی پرکشید.

عصمت رونق در سراسر زندگی‌ پر افتخارش, مظهر مادری فداکار و مهربان و اسطوره‌ای مبارز و خدمتگذار اسلام و محور و مرکز ایجاد اتحاد و اتفاق مابین مسلمانان بود. از وی 3 فرزند پسر و یک دختر و 9 نوه باقی‌ مانده که همگی‌ را در دامن پاک و نورانی اش با نور اسلام پرورده و مومنانی شایسته و معتقد به‌ یادگار گذاشته‌است.

داستان خانواده رونق به سالهای زمان کشف حجاب زمان رضاخان که بانوان را با زور کشف حجاب می کردند، برمی گردد. همین موضوع سرنوشت خانواده رونق را تغییر داد یا باید تن به خفت کشف حجاب رضا خان می‌دادند یا تصمیم به مهاجرت می‌کردند .خانواده رونق که از خانواده مذهبی شهر یزد بودند تصمیم می‌گیرند که برای حفظ شرافت و عزت اسلامی خود از وطن خارج و به کشور هند مهاجرت کنند .آنها در کشور هند به زندگی خود ادامه و برای تحصیل فرزندان خود به آمریکا رفتند.

این خانواده در آمریکا با نماد اسلام سنتی و انقلابی در آمیخته شده بود و مرحوم عصمت رونق از سال‌های بسیار قبل با چادر در محافل رفت و آمد می کرد و فرزندان خود را همه را مؤمن و انقلابی و خدمتگزاران به اسلام و جامعه تربیت کرد تا آنجایی که مرحوم مربی ارزنده برای نوه‌های خود و خصوصا نوه‌های دختری را دخترانی نمونه در جامعه تربیت کرد.

از جامعه شهر واشنگتن و 2 ایالات ویرجنیا و مریلند که بگذریم, از ایالات تگزاس تا ایالات میشیگان مرحوم عصمت رونق را می‌شناختند.عصمت رونق در آمریکا خداشناسی و خداخواهی و اینکه اسلام در مرزهای ایران و کشورهای دیگر محدود نیست و انسان برای حفظ دین خود در هرکجا می‌تواند جهد و کوشش کند را اثبات کرد. وی از زمان کشف حجاب تا امروز، در راه اخلاق ,حجاب, بخشش و اتحاد بین مسلمانان و شرکت در مراسم ضد استکبار از هیچ کوششی دریغ نکرد.

دیروز به‌مناسبت چهلمین روز در گذشت وی, مراسم قرائت قرآن و ضیافت افطار در «مسجد مناسز» ایالت ویرجینا برگزار و از مقام وی تجلیل شد.

/انتهای متن/

درج نظر