مهلت ثبت نام در جشنواره زن، خانواده و رسانه تمدید شد

دبیر کارگروه رسانه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری از تمدید مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره زن، خانواده و رسانه تا 6 تیرماه خبرداد.

0

به گزارش به دخت و به نقل از ایرنا، زهره آشتیانی افزود: مهلت ارسال آثار به این جشنواره از 19 اردیبهشت تا 31 خرداد بود.
آشتیانی افزود: تمدید مهلت ارسال آثار این جشنواره تا 6 تیر
‌نظر به تصمیم شورای سیاستگذاری و کمیته علمی جشنواره و با توجه به اینکه برخی از روزنامه نگاران و خبرنگاران فرصت ارسال آثار خود را به این جشنواره نداشته اند ، صورت گرفته است .
وی تصریح کرد: قرار است این جشنواره اواخر مردادماه و با معرفی آثار برتر در حوزه زن، خانواده و رسانه برگزار شود و خوشبختانه تاکنون استقبال خوبی برای شرکت در این جشنواره به ویژه از سوی رسانه های محلی در استان های مختلف شده است.
دبیر این جشنواره خاطرنشان کرد: تاکنون 500 اثر در قالب های خبر، گزارش، مقاله، یادداشت و عکس به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است و رسانه های محلی نیز توجه ویژه ای به موضوع زن و خانواده داشته اند و استقبال برای شرکت در این جشنواره بی نظیر و پررنگ بوده است.
آشتیانی ادامه داد: در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور مسئولان کشوری برگزار می شود از هر بخش در جشنواره از سه اثر برتر تجلیل خواهد شد.
وی در خصوص داوران این جشنواره نیز گفت: داوران به صورت تخصصی و از اساتید متخصص حوزه رسانه زیر نظر دفتر مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، داوری آثار را به عهده دارند.
به گزارش ایرنا، نخستین جشنواره «زن، خانواده، رسانه» در قالب های خبر، گزارش خبری، گزارش تحلیلی و توصیفی، مصاحبه، مقاله، یادداشت و سرمقاله، عکس و عکس نوشت، طرح و کاریکاتور و با موضوعات اقتصاد، اجتماع، فرهنگ و سیاست برگزار می شود و علاقه مندان جهت شرکت در این جشنواره می توانند با مراجه به پورتال معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به آدرس www.women.gov.ir ثبت نام کنند.
نخستین جشنواره «زن، خانواده و رسانه» با هدف تقویت رویکرد رسانه ها به موضوع زنان و خانواده، ظرفیت سنجی، آسیب شناسی، ارزشگذاری و تقویت تلاش ها و ترغیب خبرنگاران و فعالان رسانه ای حوزه زنان و خانواده به عنوان کنشگران توسعه توسط کارگروه رسانه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.
همه روزنامه نگاران، خبرنگاران، نویسندگان و پژوهشگران فعال در روزنامه ها، نشریات ادواری، خبرگزاری ها، شبکه ها و پایگاه های اطلاع رسانی اعم از مکتوب و مجازی می توانند مطابق با شیوه نامه نخستین جشنواره «زن، خانواده و رسانه» با ارائه مطالب خود در آن شرکت کنند.
محورهای پیشنهادی جشنواره با تاکید بر زنان و خانواده، در حوزه اقتصاد، سرپرستی خانوار، اشتغال، کارآفرینی، مشارکت اقتصادی، مهارت های شغلی، در حوزه اجتماع، سرمایه اجتماعی، حقوق، هویت، قومیت، آسیب های اجتماعی، محیط زیست، سلامت و بهداشت، ورزش، صلح و مدارا، در حوزه فرهنگ، دین، تعلیم و تربیت، هنر، اخلاق، ارزش ها و هنجارها در حوزه سیاست، احزاب، انتخابات، تشکل های سیاسی، مدیریت، دولت، قانونگذاری، روابط بین الملل، سازمان های بین المللی، مشارکت سیاسی است.
قالب های آثار قابل بررسی در جشنواره ​تیتر، ​خبر، گزارش خبری، ​گزارش تحلیلی و توصیفی، ​مصاحبه، ​مقاله، ​یادداشت و سرمقاله، ​عکس، ​طرح و کاریکاتور است و باید این آثار منتشره شده از مهر سال 1392 تا پایان اسفند سال 1394 تولید شده باشند.

/انتهای متن/

درج نظر