افتتاح چهارمین همایش انجمن قرآنی بانوان در تهران

چهارمین همایش سراسری انجمن قرآنی بانوان با حضور شماری از مسوولان و فعالان قرآنی در حسینیه هدایت تهران آغاز به كار كرد.

0

سرویس خبر به دخت/

این همایش در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی در میان بانوان قرآنی كشور برگزار شده و به مدت دو روز ادامه دارد.

رییس فراكسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در این همایش با اشاره به برگزاری نشست های تخصصی با صاحبنظران و بانوان فرهیخته از 88 كشور جهان گفت: به عقیده این بانوان، در تاریخ زنان مسلمان، برگزاری چنین نشستی بی سابقه است و این مساله از بركت جمهوری اسلامی است.

‘لاله افتخاری’ به آیه ای از قرآن كه اطاعت از اولی الامر را همچون اطاعت از خدا و پیغمبر(ص) می داند، اشاره كرد و افزود: اگر به این آیه عمل نمی كردیم امروز باید تحت حاكمیت حاكمان ظلم و جور قرار می گرفتیم.

وی ادامه داد: اكنون برای كشورهای دیگر الگو، پیام رسان و الهام بخش شده ایم و همه اینها از بركت قرآن است.

دبیر همایش انجمن قرآنی بانوان نیز در این مراسم گفت: ‘مدیریت و برنامه ریزی’ موضوعی است كه به منظور سازماندهی فعالیت های بانوان قرآنی برای این همایش در نظر گرفته شده است.

در این همایش دو روزه كارگاه‌های مختلف قرآنی مانند كارگاه قرآن در فضای مجازی و راهكارهای توانمندسازی موسسات قرآنی غیر دولتی با حضور پیشكسوتان و فعالان قرآنی كشور همچون ‘مهدی قره‌شیخلو’ رییس سازمان دارالقرآن الكریم، ‘محمدرضا پور معین’ رییس جمعیت قرآنی استان تهران، ‘حسن محمدی’ رییس اتحادیه تشكل‌های قرآنی كشور و ‘محمد انجام‌شعاع’ مدیر عامل اتحادیه موسسات قرآنی مردمی كشور برگزار می شود.

منبع:وفا/انتهای متن/

درج نظر