وام دهنده چینی: عکس برهنه خود را وثیقه بگذارید وام بانکی بگیرید

وام‌دهندگان اینترنتی در چین زنان دانشجوی متقاضی وام را وادار می‌کنند عکس برهنه خود را به‌عنوان وثیقه در اختیار آن‌ها بگذارند.

0

به گزارش به دخت به نقل ا زافکار نیوز به نقل از NDTV، رسانه‌های چین گزارش دادند برخی وام‌دهندگان اینترنتی این کشور، زنان دانشجوی متقاضی وام را وادار می‌کنند عکس برهنه خود را به‌عنوان وثیقه وام در اختیارشان بگذارند.

در این گزارش که توسط Beijing Youth Daily منتشر گردیده آمده است، وام‌دهندگان اینترنتی مذکور معمولاً از دختران دانشجو می‌خواهند عکس برهنه خود را درحالی‌که کارت شناسایی‌شان را در دست دارند به آن‌ها بدهند و آن‌ها را تهدید می‌کنند درصورتی‌که وام خود را پرداخت نکنند، عکس‌شان را به دوستان و خانواده‌شان نشان خواهند داد.

دانشجویانی که با دادن عکس برهنه خود موافقت کنند می‌توانند ٢ تا ٥ برابر بیشتر وام بگیرند. البته این وام‌ها بهره بالایی دارند که بعضاً تا ٣٠٪ در هفته نیز می‌رسد.

بر اساس این گزارش یک دختر دانشجو در استان جیانگسو، که برای راه‌اندازی کاسبی کوچک خود به وام نیاز داشت، در مقابل دادن عکس برهنه‌اش توانست 120 هزار یوان (67 میلیون تومان) وام بگیرد. او می‌بایست این وام را ٤ ماهه ٢٥٠ هزار یوان بازپرداخت کند، کاری که وی از عهده انجامش برنیامد و وام‌دهندگان تهدیدش کردند عکسش را منتشر خواهند کرد. گرچه این دختر دست به دامن خانواده خود شد و با قرض کردن از آن‌ها، جلوی نشر عکس خود را گرفت، ولی هنوز نگران است که نکند وام‌دهندگان با وجود گرفتن پولشان، عکس او را منتشر نمایند.

در گزارش فوق آمده در مواردی مشاهده شده است وقتی دختران نتوانسته‌اند وام خود را پرداخت کنند، از آن‌ها خواسته شده اقدام به تن‌فروشی کنند.

در سایت دولتی china.org.cn آمده است: “اگر کسی تهدید کند که این عکس‌ها را به‌صورت آنلاین منتشر خواهد نمود، آبروی مشتری را به خطر انداخته است. همچنین در صورت انتشار نیز اقدام به نشر تصاویر مستهجن نموده است که هر دو کار غیرقانونی است و با این کار مرتکب دو جرم شده است”.

/انتهای متن/

درج نظر