طرز تهیه خورشت هویج، سریع و آسان

فصل بهار و تابستان مخصوص میوه هایی چون گوجه سبز است در اینجا می خواهیم شما را با طرز تهیه یک غذای ساده با هویچ و گوجه سبز آشنا کنیم.

0

مواد لازم :

هویج خلال شده نیم کیلو

آلوچه یا گوجه سبز بسته به میزان ترشی به میزان لازم

 گوشت قیمه ای و یا مرغ پخته شده به میزان لازم

گوجه فرنگی یک عدد

نمک ، فلفل ، آبلیمو به میزان لازم

روغن مایع به میزان لازم

 

طرز تهیه:

 ابتدا هویج را به به صورت خلال خرد می کنیم و یا درشت رنده می کنیم تا سریع تر کار انجام شود. هر قدر خلال های هویج ظریف تر باشند، پخته شدن خورش همان قدر سریع تر انجام می شود.هویج خلال شده، گوشت قیمه ای یا مرغ پخته شده.

 آلوچه و یا گوجه سبزها را با کمی نمک داخل ظرف بریزید. و با اضافه کردن کمی آب بگذارید تا بپزد. برای لذیذتر شدن به دلخواه عصاره ی گوشت آماده نیز اضافه کنید. درب قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا با شعله ی متوسط خورش بپزد.

 کمی بعد سری به خورش بزنید و آن را یکدست کنید تا همه جای خوراک بصورت یکنواخت بپزد. شعله را کم کنید و بگذارید تا خوب هویج ها پخته شوند.حال فلفل و آبلیمو و ادویه ی دلخواه تان را به آن اضافه کنید و به هم بزنید. آبلیمو بهتر است. بیشتر از یک قاشق خوراک خوری نباشد که خورش زیاد هم ترش نشود.

کمی که خورش به روغن نشست، گوجه فرنگی ها را خرد می کنیم و اضافه می کنیم.

 اگر دوست داشتید خورشت بیشتر معطر باشد کمی هم زعفران در این مرحله به آن اضافه کنید. حالا باید بگذارید تا خورش جا بیافتد.

 وقتی خوراک آبش را کشید و به اصطلاح خوب جا افتاد، برای نوش جان کردن آماده است. این خورش، در کنار پلوی دمی وسالاد شیرازی یکی از خوراک های دلخواه است.این خورش با تزئینات و حوصله ی بیشتر ، برای مهمانی ها هم بسیار خوب و مناسب است .

 

منبع:آکاایران/انتهای متن/

درج نظر