زمینه پرورش مدیران زن فراهم شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از توجه به تولید محتوا، نرم افزارهای کاربردی و خدماتی که موجب رونق کسب و کار و توسعه شرکت های نوپا می شود، خبر داد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی افزود: در حال حاضر سرمایه گذاری خوبی بخش های دولتی و خصوصی در زمینه زیرساخت ها انجام داده اند که باید از آن در جهت کار آفرینی بهره برد و از این رو، در صورت تقاضا هیچ کمبود و مشکلی جهت تخصیص پهنای باند نداریم.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مرکز توانمند سازی کسب و کارهای نوپا اشاره کرد و گفت: کارآفرینان اعم از زن یا مرد می توانند از وجوه اداره شده برای رونق کار خود بهره بگیرند و دراین مسیر، نهایت همراهی با آنان صورت می گیرد. به تازگی هم برای تسهیل دریافت وام، با پست بانک جلساتی داشته ایم که موفقیت آمیز بوده است.
واعظی با تاکید بر پرهیز دولت و وزارت ارتباطات از ورود به بحث ارایه خدمات به مردم گفت: با صدور پروانه های مختلف به اپراتورهای SERVCO, FCP و … بحث ارایه خدمات را به این شرکت ها سپرده ایم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه باید بستر رشد بانوان فراهم شود، افزود: همانگونه که برای مردان در یک دوره شرایط فراهم شد تا به توانایی مدیریت دست یابند، باید برای بانوان نیز شرایط رشد فراهم شود تا در یک بازه زمانی، بتوانند به آنچه که شایسته آن هستند دست یابند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستیابی به موفقیت در پست های مدیریتی توسط بانوان را زمینه ساز حضور بیشتر آنان در این مناصب برشمرد و گفت: لازم است در کنار مدیران مرد، زمینه رشد و پرورش مدیران زن ایجاد شود تا جامعه از حداکثر پتانسیل ها برای توسعه و موفقیت بهره مند شود.
واعظی سیاست دولت و وزارت متبوع را ایجاد شرایط مساوی برای زنان و مردان عنوان کرد و گفت: این دولت معتقد است که نباید تبعیضی برای هیچ یک از افراد و اقشار در شرایط برابر در نظر گرفته شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مسوولیت بانوان در جایگاه همسر، مادر و مدیر اشاره کرد و ادامه داد: شاهد هستیم با وجود دغدغه های بیشتر، بانوان مسوولیت پذیرتر بوده و صادقانه کار می کنند که باید قدردان آن بود.
وی با تاکید بر تلاش در جهت افزایش آگاهی، تقویت تخصص و توانایی های مدیریتی در بانوان گفت: صرف مطالبه گری نمی تواند راهگشا باشد و لازم است بانوان در خود ظرفیت های تخصصی و مدیریتی را افزایش دهند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: زنانی که در تمام ابعاد علمی، مدیریتی و کارآفرینی، تلاش می کنند، می توانند رشد کنند و در حال حاضر که دولت هم با رشد بانوان موافق است باید از این شرایط نهایت استفاده را کرد.
واعظی ادامه داد: با توجه به این که اراده برای حضور بانوان در عرصه کارآفرینی وجود دارد می توان با جلسات مشترک به یک جمع بندی مطلوب و راه حل های مناسب رسید.
/انتهای متن/

درج نظر