بانوی شطرنج باز ایران تاریخ ساز شد

بانوی شطرنج‌باز ایران به عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های گرندپری دست یافت.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا،بانوی شطرنج‌باز ایران به عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های گرندپری دست یافت.
در دور پایانی رقابت‌های شطرنج گرند پری بانوان جهان سارا سادات خادم‌الشریعه نماینده ایران در این رقابت‌ها به مصاف ناتالیا ژوکووا قهرمان حال حاضر زنان اروپا رفت و با وجود شکست نایب قهرمان شد. با توجه به اینکه جوونجون مقابل هاریکا به تساوی رسید قهرمان شد و نماینده ایران در جایگاه دوم ایستاد.

بانوی شطرنجباز ایران تاریخ ساز شد/ نایب قهرمانی خادم الشریعه در گرند پری
این نتیجه تاریخ ساز در حالی رقم خورد که خادم الشریعه در 11 دور مرحله دوم مسابقه‌های گرندپری که به میزبانی ایران برگزار شد با تنها یک باخت نایب قهرمان شد.
خادم الشریعه در دورهای اول تا پنجم به پنج تساوی رسید. در دور ششم مقابل باتسیاشویلی پیروز شد. در دور هفتم مقابل ولنتینا گونینا به برتری دست یافت و در دور هشتم مقابل هومپی کونرو نفر دوم رنکینگ جهانی به تساوی دست یافت. در دور نهم نیز برابر استفانوا قهرمان سابق جهان پیروز شد. در دور دهم ژایو از چین که تا دیروز (دوشنبه) صدرنشین بود مقابل نماینده ایران متحمل شکست شد.
سارا خادم‌الشریعه با 7 امتیاز به جایگاه دوم جدول تکیه کرد. نماینده ایران در ابتدای رقابت ها با ریتینگ 2403 کمترین درجه را نسبت به دیگر شرکت کنندگان گرند پری دارد. وی کم سن ترین شرکت کننده رقابت ها بود.
مرحله دوم رقابت های گرند پری با حضور 12 شطرنجباز برتر جهان از 22 بهمن ماه به میزبانی ایران آغاز شده و امروز با برگزاری دور پایانی به پایان رسید.

/انتهای متن/