بیمه ازدواج جوانان رونمایی شد

مراسم رونمایی از بیمه ازدواج جوانان با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان انجام شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراسم رونمایی از بیمه ازدواج جوانان با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، نمایندگان بیمه و برخی مسئولان در ساختمان شماره یک وزارت ورزش و جوانان رونمایی شد.

در این مراسم محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه دولت به تنهایی قادر به حل مسائل جوانان نیست، اظهار داشت: باید در سطح وسیعی از ظرفیت های موجود در جامعه به ویژه ظرفیت های مردمی برای حل مشکلات جوانان استفاده کرد. به کار گیری و استفاده از این ظرفیت‌ها موضوعی زمان‌بر است که باید از تکنیک‌های لازم برای آن استفاده کرد که البته این تکنیک‌ها الزاماً شناخته شده نیستند و شاید نتوان تمام مسائل حوزه جوانان را این‌گونه حل کرد اما کمک کننده است تا بخش اعظمی از مشکلات مرتفع شود.

وی به تفاهم‌نامه وزارت ورزش و جوانان و شرکت بیمه درخصوص بیمه ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه موارد مفیدی را شامل می‌شود که مراحلی از قبل از ازدواج، مشاوره برای افراد را انجام می‌دهد و با اعتباراتی که بیمه در اختیار دارد و حمایت های مادی و معنوی در مراحل قبل، بعد و پس از ازدواج می‌تواند برای جوانان بسیار مفید باشد.

گودرزی ادامه داد: حل مشکلات ازدواج جوانان باعث می‌شود ضریب امید به آینده در آنان افزایش پیدا کند و نکته حائز اهمیت این است که تمامی عوامل و اصحابی که می‌توانند در این مسیر مفید باشند باید اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهند تا به توسعه این مهم کمک کنند چرا که اگر مردم نسبت به موضوع بیمه ازدواج آگاه شوند سازمان‌های مرتبط برای پاسخ‌گویی به مردم مکانیزم‌هایی را ایجاد می‌کنند که بسیار روشن است.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: زمانی بیمه شخص ثالث مانند امروز مورد استفاده مردم قرار نمی‌گرفت اما دیگر هم‌اکنون مردم خود را ملزم به استفاده از این بیمه می‌دانند که تا حد زیادی باعث کاهش تصادفات شده است.

وی گفت: اگر در امر ازدواج، مسکن و مسائل مادی و غیر مادی بیمه‌ها و سایر مراکز حمایتی وارد شوند بسیاری از مشکلات جوانان کاهش پیدا می‌کند.

/انتهای متن/