اشتغال زنان نبايد مانع انجام نقش همسري و مادري آنان شود

1

به گزارش به دخت به نقل از ايرنا، رييس بسيج جامعه زنان کشور گفت: توجه به آموزه هاي اسلام و فرمايشات رهبر معظم انقلاب نشان مي دهد که نقش همسري و مادري مهمترين نقش بانوان جامعه است و اشتغال زنان نبايد مانع انجام اين کارويژه مهم شود.
مينو اصلاني روز جمعه در نشست سرمربيان حلقه صالحين با بيان اينکه اسلام و نظام با اشتغال زنان مشکلي ندارد افزود: تعريف اشتغال در جامعه مسلمان ايران با تعريفي که سازمان ملل و غربي ها از اشتغال زنان به معناي اشتغال تمام وقت و دائمي دارند متفاوت است.
وي با تاکيد بر حفظ حجاب وعفاف زنان در عين تلاش هاي اجتماعي ادامه داد: ايجاد مشاغل خانگي و استفاده از کالاهاي داخلي و ملي براي زنان در راستاي اقتصاد مقاومتي بهترين روش براي حضور فعال زنان در عرصه است.
اصلاني افزود: بانوان و دختران بايد حضوري موثر در جامعه داشته باشند و با اين حضور براي ارتقاي فرهنگ اسلامي و خنثي کردن دسيسه هاي دشمن تلاش کنند.
وي شور و نشاط فعاليت اجتماعي بانوان را در کشور ايران نمونه ذکر کرد و اضافه کرد: خواهران فعال در حلقه هاي صالحين بايد براي داشتن اجتماعي سالم و اينترنت تلاش کرده و آن را از مسؤولان اجرايي مطالبه کنند.
اصلاني با اشاره به مجاهدت هاي بانوي شهيده طيبه واعظي گفت: ايستادگي و مقاومت اين بانوي شهيده در برابر رژيم سفاک پهلوي، الگويي براي همه بانواني است که مي خواهند نام آور و تاثيرگذار باشند.
دومين نشست سرمربيان حلقه هاي صالحين با حضور 300 نفر از سرمربيان سراسر کشور در تالار شيخ صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظيم(ع) برگزار شد.
اين نشست يک روزه در قالب چهار کارگروه تخصصي با موضوعات مطالعات زن و خانواده در عرصه هاي معرفتي، تربيتي، بصيرتي و مهارتي آموزش هايي را به شرکت کنندگان ارائه مي کند ضمن اينکه وضعيت موجود مباحث زن و خانواده در اين نشست مورد بررسي قرار مي گيرد.

/انتهای متن/

نمایش نظرات (1)