شوهر انتخاب کردند، از روی کاتالوگ!

0

به گزارش به دخت به نقل از موبنا، سه دختر مدرسه ای که از لندن برای پیوستن به داعش فرار کرده اند سرانجام شوهرهای آینده شان را با دقت از کاتالوگی که شامل عکس و مشخصات دامادهای داوطلب بود، انتخاب کردند و حالا عروس جهادی داعشی ها شده اند.

امیرا عباس ۱۵ ساله، شمیما بیگم ۱۵ ساله و کادیزا سلطانه ۱۶ ساله ، سه دختر اهل انگلستان و عرب تبار هستند که حدود ۷ ماه پیش از لندن به ترکیه سفر کردند و از مرز این کشور به شورشی های داعش در سوریه پیوستند. خبرها حالا نشان می دهد که کادیزا و شمیما، شوهرهایی کانادایی و اروپایی انتخاب کرده اند و امیرا، با یک شورشی استرالیایی به نام عبدالله المیر ازدواج کرده است.
شیوه ازدواج این گونه بوده است که کاتالوگ هایی در اختیار دخترها قرار گرفته است و آنها از میان دامادهای غربی، همسرانی انتخاب کرده اند. کادیزا در همان روزهای نخست فرار از لندن که عکس هایش را در اینستاگرام با خواهرش به اشتراک می گذاشت برای او نوشته بود که هدف آنها صرفا ازدواج نبوده است اما ظاهرا ازدواج نخستین بخش از برنامه ایست که داعش برای این سه دختر دارد.
خواهر بزرگتر کادیزا هنوز سعی می کند رابطه اش را با او حفظ کند و از حالش خبر بگیرد. او اخیرا به نیویورک تایمز گفته است که کادیزا قصد دارد دکتر شود و با خبر شده است که در شهر رقه یک دانشکده پزشکی وجود دارد. رقه همان شهریست که دخترها قرار است در آن زندگی کنند اما هنوز مشخص نیست که از سوی شوهران شان اجازه ادامه تحصیل داشته باشند یا نه.
هنوز هم گاهی از سوی دخترها در فضای مجازی پیام هایی برای دوستان و آشنایان شان منتشر می شود مثلا آنها درباره شیوه پذیرش دخترهای غربی فراری در خانواده های جدید داعشی یا نبود برق که فعالیت در اینترنت را محدود می کنند، در چند ماه گذشته چیزهایی نوشته اند اما خانواده های شان همچنان اعتقاد دارند که دخترها شاید حقیقتا آنچه را که در دل شان است نتوانند در فضای مجازی منتشر کنند و بیشتر نوشته های شان نوعی پروپاگاندا برای داعشی هاست و به نظر می آید آنها دیگر خودشان نیستند و حتی این خانواده ها دو دل هستند که شاید کسانی دیگر از قول دخترها پیام منتشر می کنند.

/انتهای متن/

درج نظر