تحقيق قضايي درباره سوءاستفاده جنسي از کودکان در پاکستان

0

به گزارش به دخت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مسئولان ایالت پنجاب پاکستان روز یکشنبه از آغاز تحقیق قضایی درباره یک رسوایی بزرگ سوء استفاده جنسی از صدها کودک و همچنین اخاذی از والدین آنها خبر دادند.
لطیف احمد سارا، نماینده خانواده های کودکانی که قربانی فساد جنسی واقع شده اند، روز یکشنبه اعلام کرد بیست و پنج مرد از دست کم دویست و هشتاد کودک بهره برداری جنسی کرده و از آنها فیلم تهیه کرده اند سپس والدین کودکان را تهدید کرده اند که اگر مبالغ مدنظر آنها را در اختیارشان قرار ندهند تصاویر ضبط شده از کودکانشان را پخش خواهند کرد.
لطیف احمد سارا و همچنین رسانه های محلی پاکستان اعلام کردند این کودکان که اکثرشان کمتر از چهارده سال داشته اند در برخی موارد مجبور شده اند که با یکدیگر نیز رابطه جنسی برقرار کنند. این فساد بزرگ جنسی از سال دو هزار و هفت در روستای حسین خانوالا در جنوب غربی لاهور اتفاق افتاده و عاملان آن بیش از چهارصد فیلم ویدئویی از اشکال مختلف سوءاستفاده جنسی از کودکان تهیه کرده اند.
لطیف احمد سارا که از حقوق کودکان قربانی این رسوایی دفاع می کند، افزود حدود سیصد فیلم ویدئویی ضبط شده از این کودکان پخش شده است. به گفته وی از هر دو کودک روستای حسین خانوالا یک نفر قربانی این رسوایی جنسی بزرگ شده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از لاهور، شهباز شریف، رئیس دولت ایالت پنجاب، اعلام کرد دستور تحقیق قضایی مستقل را درباره این ماجرای تکان دهنده که خشم فعالان حقوق کودکان را برانگیخته و توجه تمام رسانه ها را جلب کرده، صادر کرده است.
شهباز شریف در بیانیه ای تاکید کرد افراد دخیل در این ماجرای جنایی مجازات خواهند شد و به هر قیمتی که شده عدالت درباره خانواده های لطمه دیده بر اثر این رسوایی نیز به اجرا گذاشته خواهد شد.
صبا صدیق رئیس اداره حفاظت از کودکان ایالت پنجاب، اعلام کرد این ماجرا بزرگ ترین رسوایی بهره برداری جنسی از کودکان در تاریخ پاکستان محسوب می شود.
مقامات محلی ایالت پنجاب هفته گذشته اخبار و گزارشهای سوءاستفاده جنسی از کودکان را در این منطقه تکذیب کرده و آنها را بی اساس توصیف کرده بودند.

/انتهای متن/

درج نظر