کسب سهمیه بیشتر توسط بانوان با مدیریت خوب، امکان پذیر است

0

نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی با ابراز خرسندی از وضعیت دوومیدانی بانوان و حمایت‌های انجام شده تاکید کرد که اگر توجه و امکانات به بانوان بیشتر شود امکان کسب موفقیت‌ها نیز بیشتر خواهد شد.

1418810445247_tm.aspx.jpg

به گزارش به دخت به نقل ار ایسنا، پریسا بهزادی درباره کسب سهمیه المپیک ریو توسط لیلا رجبی اظهار کرد: امید بسیار زیادی داشتیم که رجبی سهمیه المپیک را به دست آورد. پیش از این به خانم شهریان هم گفته بودم که حتما در قزاقستان سهمیه می‌گیریم و خوشبختانه این اتفاق هم افتاد. با مدیریت خوب و حمایت در بخش بانوان می‌توانیم نتایج بهتری هم بگیریم. افرادی مثل مریم طوسی و سپیده توکلی هم شانس خوبی برای کسب سهمیه دارند و اگر به اردوهای خوب اعزام شوند با وجود تفاوت رکوردی که دارند می‌توانند به موفقیت و پیشرفت زیادی برسند.

بهزادی درباره انتظارات لیلا رجبی تا آغاز بازی‌های المپیک تصریح کرد: حدود دو ماه پیش فدراسیون از رجبی برنامه خواست و او هم برگزاری دو اردو را تقاضا کرده و به احتمال بسیار زیاد این اردو در بلاروس برگزار می‌شود. اگر رجبی به کشور خودش برود مربی و امکانات به خوبی در اختیارش قرار می‌گیرد. اردوی نخست او ماه مهر تا دی و اردوی دوم نیز نیز از فروردین آغاز می‌شود و تا المپیک ریو ادامه دارد.

او درباره شرایط تیم ملی دوومیدانی بانوان اظهار کرد: در مسابقه‌های جایزه بزرگ تایلند ما دو نماینده خانم در تیم ملی داشتیم. سپیده توکلی موفق به کسب مدال برنز شد و نتیجه راضی کننده‌ای در ماده پرش ارتفاع کسب کرد. فرزانه فصیحی در دوی سرعت نیز خوب بود، فصیحی یک دوومیدانی کار جوان است و به آینده او امیدوار هستیم تا بتواند در مسابقه‌های بعدی نتیجه بگیرد و رکورد بهتری بزند. مریم طوسی هم قبل از اعزام با تایلند اعلام کرد که مصدوم است و به این مسابقه‌ها نرفت. لیلا رجبی هم به دلیل آسیب دیدگی و عدم آمادگی مناسب به جایزه بزرگ تایلند رفت. در کل شرایط بانوان تیم ملی را خوب ارزیابی می‌کنم چرا که در تمام مسابقه‌هایی که دختران ما در این مدت شرکت کردند نتیجه قابل قبولی گرفتند.

او با تاکید بر اینکه امیدوار است شرایط بانوان بعد از انتخابات فدراسیون بهتر شود، گفت: زمانی که فدراسیون رییس نداشت وضعیت بسیار حاد بود اما الان با آمدن آقای طباطبایی که مدیر کاربلدی است شرایط خیلی تغییر کرده است و او تلاش زیادی انجام می‌دهد و اتفاقا نگاه ویژه‌ای هم به بخش بانوان دارد. آقای طباطبایی در جلسات متعددی که با من و بانوان تیم ملی داشته بارها مشکلات موجود را بررسی کرده و تلاش کرده که نیازها را برطرف کند. سرپرست فدراسیون تا آنجایی که امکان دارد در تلاش است شرایط بانوان را بهتر کند و تا الان هم حمایت زیادی از ما انجام داده است. در تمام مسابقه‌هایی که در این مدت شرکت کردیم خانم‌ها مورد حمایت ویژه فدراسیون بودند. امیدوارم در مرحله بعد که مجمع فدراسیون برگزار و رییس انتخاب می‌شود با حضور رییس که قدرت تصمیم‌گیری بیشتری دارد وضعیت بهتر از این شود.

او درباره مشکلات مالی نیز گفت: در حال حاضر اکثر فدراسیون‌ها مشکل مالی دارند. آقای طباطبایی از وقتی آمده تا جایی که توانسته ملی‌پوشان را حمایت کرده و تیم را به مسابقه‌هایی که امکان شرکت کردن در آن وجود داشته اعزام کرده است. در مسابقه‌های قهرمانی آسیا و جایزه بزرگ تایلند با وجود مشکلات مالی تعداد نفرات خوبی اعزام شدند. در کازانف هم ما دو نماینده داشتیم که رجبی موفق به کسب سهمیه المپیک شد.

بهزادی درباره شرایط مریم طوسی اظهار کرد: طوسی از ناحیه همسترینگ پایش دچار آسیب دیدگی است و در حال حاضر هم تحت نظر پزشک است و مشکلش نیز در حال برطرف شدن است. مدتی باید استراحت می‌کرد و به همین دلیل در جایزه بزرگ شرکت نکرد. هر ورزشکاری یک دوره آسیب دیدگی دارد و قطعا شرایط طوسی در مسابقه‌ها بعدی بهتر می‌شود و به رکوردهای قبلی خود بازمی‌گردد. مسابقه‌های لیگ فرصت خوبی برای اوست تا بتواند به آمادگی مطلوب برسد.با همفکری که با طوسی داشتیم تصمیم بر این شد که در نهایت برای کسب سهمیه المپیک روی ماده 200 متر تمرکز کند.

او در پایان گفت: الناز کمپانی هم در مسابقه‌های کازانف رکورد 14 ثانیه و 35 صدم ثانیه را بر جای گذاشت. هرچند که ما توقع داشتیم او رکورد خودش را بزند اما این اتفاق رخ نداد. این افراد چقدر حمایت شده‌اند که ما توقع زیادی داشته باشیم. همین رکوردهایی هم که این‌ها می‌زنند حاصل زحمات خودشان است و برای من خیلی با ارزش است.

/انتهای متن/

درج نظر