دومین جراحی زیبایی شایع در بین ایرانیان

0

دبیر علمی سمینار چالش‌های چشم پزشکی گفت: جراحی پلک بعد از جراحی زیبایی بینی شایع‌ترین عمل زیبایی در ایران است که اگر توسط متخصص انجام نشود با عوارضی و مشکلات جدی همراه خواهد بود.
به گزارش به دخت به نقل از فرهنگ نیوز، بهمنی کشکولی دبیر علمی سمینار چالش‌های چشم پزشکی، گفت: جراحی ترمیمی و پلاستیک چشم از سری جراحی‌های است که در بخش فوقانی و میانی صورت انجام می‌گیرد و شامل جراحی‌های پیشانی، ابرو، پلک‌ها و گونه‌ها می‌شود.

وی در خصوص اهداف سمینار عنوان کرد: بحث سمینار درباره دو موضوع پف کردن پلک‌ها و انسداد مجاری اشکی بود که پزشکان متخصص چشم به بحث و تبادل‌نظر در این زمینه پرداختند تا در جریان آخرین اخبار درباره جراحی و درمان این بیماری‌های چشم قرار گیرند.

کشکولی در خصوص کاشت نگین در چشم و تغییر رنگ چشم به‌صورت دائمی، گفت: کاشت نگین یکی از عمل‌های غیر متعارف است که برای زیبایی در چشم استفاده می شود. متاسفانه شنیده‌ها حاکی از آن است که دریکی از مراکز زیبایی در ایران این عمل انجام می‌شود؛ ولی به مردم توصیه می‌کنم تا زمانی که این عمل توسط مجامع علمی تأیید نشده است، خطرناک بوده از انجام آن خودداری کنند و توصیه می‌شود به خاطر عوارض و مشکلات احتمالی، پزشکان نیز این عمل را انجام ندهند.

وی افزود: جراحی پلک بعد از جراحی زیبایی بینی شایع‌ترین عمل زیبایی در ایران است و متأسفانه در مواقعی که قبل از انجام عمل معاینه دقیق چشمی انجام نشود با عوارضی همراه خواهد بود.

دبیر علمی سمینار چشم در خصوص عوارض جراحی زیبایی چشم، افزود: دو بینی و کاهش دید، از بین رفتن تولید اشک، اشک ریزش، تخریب پمپ اشک چشم و در مواقعی نابینایی فرد از عوارض این عمل جراحی است.

وی به متقاضیان این عمل توصیه کرد: مشاوره قبل از عمل اهمیت بسیاری دارد. انتظارات فرد متقاضی از جراحی باید قبل از عمل تعیین شود. بهتر است پزشک روند جراحی را برای او کاملاً توضیح دهد و توصیه کند با افرادی که قبلاً جراحی را تجربه کرده‌اند گفت‌وگو کند تا قبل از عمل، انتظارشان از پایان جراحی کاملاً مشخص شود و با دید واقع‌بینانه‌تری به سراغ آن بروند.

اختتامیه سمینار سه‌روزه چالش‌های چشم‌پزشکی، عصر امروز در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

/انتهای متن/

درج نظر