حجاب بانوان ورزشکار ایران مورد توجه خبرگزاری‌های کره‌ جنوبی+عکس

 حجاب ورزشکاران زن ایرانی حاضر در رقابت‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان مورد توجه رسانه‌های محتلف حاضر در این رقابت‌ها خصوصا خبرگزاری‌های رسمی کره‌ای قرار گرفته است.

0
به گزارش به دخت و به نقل از ایسنا، حجاب دانشجویان دختر ایران در بیست و هشتمین دوره‌ی مسابقات دانشجویان جهان یکی از نکاتی است که رسانه‌های کره‌ای توجه زیادی به آن نشان داده‌اند.

 
 
hijab
 
«یونهاپ» خبرگزاری رسمی کره جنوبی مصاحبه‌ای با مرجان سلحشوری عضو تیم تکواندوی بانوان انجام داده که بخشی از این گفت‌وگو درباره داشتن حجاب و چگونگی انجام ورزش قهرمانی با این نوع پوشش است.

«آیا داشتن حجاب باعث مزاحمت و گرمای شما نمی‌شود؟» سلحشوری در پاسخ به این سوال خبرنگار یونهاپ ابتدا لبخند می‌زند و سپس می‌گوید: من همیشه حجابم را در مسابقات و تمرینات حفظ می‌کنم. در واقع اگر بدون حجاب باشم، احساس خوبی نخواهم داشت.

نجمه خدمتی هم که در مسابقات یونیورسیاد موفق شد مدال‌های رنگارنگی را کسب کند، مورد توجه خبرگزاری «نیوزیس» قرار گرفته است. خدمتی در پاسخ به این سوال که «آیا حجاب باعث گرما و مانع فعالیتش نیست؟» می‌گوید: من مشکلی با حجاب ندارم و اصلا اینطور نیست که بخواهد مانع فعالیتم باشد.

بیست و هشتمین دوره مسابقات دانشجویان جهان تا بیست و سوم تیرماه در شهر گوانگجو کره جنوبی ادامه دارد.

/انتهای متن/
درج نظر