کلاهبرداری از دختران دم‌بخت با همدستی مادر

0

مرد جوانی که با همدستی مادرش دختران جوان را فریب داده و از آنها کلاهبرداری می‌کردند، درکرج دستگیر شدند.

به گزارش  به دخت به نقل از باشگاه شبانه، هفته گذشته دختر جوانی با حضور در پلیس فتای استان البرز از مردی به اتهام سرقت پول هایش شکایت کرد و گفت: در یک وبلاگ دوست یابی با پسر جوانی آشنا شدم که خودش را مهندس معرفی کرد. در ادامه او به من ابراز علاقه کرد و مدعی شد قصد ازدواج با من را دارد و بزودی به خواستگاری ام می آید. او برای جلب اعتمادم خواست با مادرش تلفنی حرف بزنم و ارتباط دوستانه ای میان من و مادر شوهر آینده ام شکل گرفت.

وی ادامه داد: چند روز مانده به مراسم خواستگاری، مرد جوان با من تماس گرفت و مدعی شد که دچار مشکلات مالی شده و نمی تواند به خواستگاری ام بیاید و باید مدتی منتظر بمانم تا شرایط کاری اش بهتر شود . با توجه به علاقه ای که میان ما شکل گرفته بود ، تصمیم گرفتم به وی کمک کنم بنابراین طلاهایم را که 20 میلیون تومان ارزش داشت، فروختم و پول آن را به وی دادم تا او بتواند مقدمات خواستگاری را فراهم کند. اما بعد از آخرین ملاقاتمان او گوشی تلفن همراهش را خاموش کرد و ناپدید شد. با فرار وی متوجه شدم او و مادرش کلاهبردار بوده و فریبم داده اند.

همزمان با شروع تحقیقات و چهره نگاری رایانه ای از متهم فراری، دو روز پیش ماموران به سرنخ هایی از هویت وی دست یافته و او را دستگیر کردند.

متهم با انتقال به پلیس فتای استان البرز بازجویی شد و اعتراف کرد: با تشکیل وبلاگ های دوست یابی و استفاده از فضای مجازی واتس آپ و وایبر دختران جوان را فریب داده و با همدستی مادرم که تلفنی با دختران جوان حرف می زد و اعتمادشان را جلب می کرد، دست به کلاهبرداری از دختران جوان می زدیم.

سرهنگ یزدان نیکنام، رئیس پلس فتای استان البرز در این باره به جام جم گفت: با اعتراف متهم، مادرش هم تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و دستگیر شد. او نیز به همدستی با پسرش اعتراف کرد. متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از آنها برای مشخص شدن دیگر جرایمشان ادامه دارد.

هشدار به جوانان

اغفال دختران و سوء استفاده های مالی از آنها یکی از ترفندهای تبهکارانی است که در قالب خواستگاران عاشق پیشه و صادق، پا به زندگی دختران جوان و خانواده آنها می گذارند. این افراد سودجو برای رسیدن به اهداف پلیدشان با جلب اعتماد طرف مقابل و ابراز احساسات و مسائل عاطفی به زندگی فرد مورد نظر نفوذ می کنند. اما دختران جوان باید هوشیار باشند و به هر فردی اعتماد نکنند.

مهم ترین نکته هم این است که باید والدین خود را در جریان خواستگاران بویژه خواستگاران اینترنتی قرار داده و از آنها بخواهند درباره فرد مورد نظر تحقیق کنند و فقط به صرف داشتن ظاهری موجه و وضع مالی خوب به خواستگاران اعتماد نکنند.

این افراد اغلب دختران پولدار یا آنهایی را که سن شان بالارفته و تصور می کنند دیگر موقعیتی برای ازدواج ندارند بیشتر هدف قرار داده و براحتی فریبشان می دهند.

/انتهای متن/

درج نظر