دختری که خون می گرید

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت  به نقل از باشگاه خبرنگاران، بیماری های نادر و عجیب هر ساله کودکان و بزرگسالان مختلفی را به خود مبتلا می کنند. این بیماری ها گاهی اوقات از همان بدو تولد وجود دارند اما زمانی نیز هست که کاملا ناگهانی و اتفاقی ایجاد می شوند. زندگی کردن با این بیماری های نادر بسیار سخت و طاقت فرساست. گریه کردن و عرق کردن هر دو وسیله های دفاع بدن در مقابل موارد مختلف است. اشک زمانی خارج می شود که چشمان نیاز به آب داشته باشند و عرق برای مواقعی است که بدن انسان از دمای اصلی خود خارج شده است و باید به دمای خود بازگردد.

“دلفینا سدنو” دختری 19 ساله است که از 4 سال گذشته تا به امروز دچار بیماری بسیار سخت و عجیبی شده است. این بیماری ظاهر یا رفتار او را تحت تاثیر قرار نداده است بلکه تاثیر اصلی آن بر روی غدد ترشحی اشک و عرق این دختر بوده است.
مشکل این دختر بدین صورت است که هر زمان او گریه کند یا حتی عرق کند به جای آب از بدنش خون خارج می شود. البته در مواردی مشاهده شده است که خون از زیر ناخن ها یا حتی ناف او نیز خارج می شود.
پزشکانی که در کشور او یعنی جمهوری دومنیکن هستند سال هاست به دنبال راهی برای درمان این بیماری هستند اما هیچکدام تا به امروز درمان قطعی برای آن پیدا نکرده اند. البته برخی از آن ها حتی تا زمان خونریزی اصلا بیماری را باور هم نداشتند و آنرا توهم می دانستند.

 

او می گوید روز اول بسیار ترسناک بود و باعث شد تا چندین لیتر از بدنش خون خارج شود زیرا هر بار صورت خود را می دید بیشتر گریه می کرد و خون بیشتری جاری می شد. او پس از این ماجرا خیلی کمتر خانه را ترک کرده است زیرا ترس مسخره شدن داشته است.

او می گوید مردم با ترس خاصی نگاهش می کنند و این حالت بسیار عجیب و زجر آور است. این روزها پزشکان بسیاری این دختر را معاینه کرده اند و به دنبال راه خاصی می گردند تا برای همیشه این مشکل را برطرف کنند ولی نتیجه قطعی هنوز مشخص نیست چه خواهد بود.

 /انتهای متن/