ماموریت اصلی دولت یازدهم تحقق تعادل جنسیتی در تمام جنبه‌های زندگی زنان است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: گفتمان اصلی دولت جدید را اعتدال و ماموریت اصلی آن را، تحقق توازن و تعادل جنسیتی در کلیه جنبه‌های زندگی زنان است که با پرهیز از افراط و تفریط، زنان به جایگاه اصلی خود نزدیک شوند.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از فارس ،معاون رئیس جمهور در امور زنان در ملاقات با سفیر جدید آلمان در کشورمان که با همراهی مدیرکل غرب اروپای وزارت خارجه و مسئولین کنسولی سفارت آلمان برگزار شد؛ مولاوردی جایگاه آلمان در اتحادیه اروپا و ایران در خاورمیانه را عامل مناسبی برای ارتباط سازنده در روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی دانست.

بارون نیکائیل فون اونگرن، با تبریک انتصاب مولاوردی به سمت معاون رئیس جمهور، گفت: دولت آلمان در حال برنامه ریزی برای تشکیل دولت ائتلافی آینده است. اگر چه محوریت دوحزب در خصوص مباحث زنان بیشتر به امور اقتصادی معطوف است؛ اما بحث زنان در جامعه ما بحث پویایی است و سعی ما بر این است در کشور از پتانسیل زنان با تحصیلات عالی بهره مندی بهینه شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در ایران نیز با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید سعی بر این است با تغییر رویکرد در سیاست خارجی شاهد تعامل سازنده و به دور از تنش با کشورهای دیگر از جمله آلمان باشیم.

وی افزود: بدیهی است که طرف‌های مقابل هم باید راه را برای ارتقای تفاهم و همکاری هموار کنند.

مولاوردی ضمن اشاره به تحولات اخیر در جریان مذاکرات هسته‌ای و توافقات حاصله بر نقش مذاکره و گفت و گو علیرغم اختلاف نظرها تأکید کرد و آن را بازی برد-برد و از موضع احترام متقابل و اصل برابری دانسته و ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد توافق نهایی و جامع بین طرفین با این نتیجه باشیم و در زمینه گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی و فرهنگی، متعاقب آن گام برداریم.

سفیر جدید آلمان ضمن پیشنهاد عدم انحصار همکاری های متقابل دو کشور در بحث هسته‌ای، تاکید کرد: به دیگر مقوله ها  از جمله بحث زنان توجه بیشتری شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به ارتقای مرکز از مشاور رئیس جمهور به معاون رئیس جمهور در پایان دولت قبل، گفتمان اصلی دولت جدید را اعتدال و ماموریت اصلی آن را، تحقق توازن و تعادل جنسیتی در کلیه جنبه های زندگی زنان برشمرد و امیدواری داد با پرهیز از افراط و تفریط، زنان به جایگاه اصلی خود نزدیک شوند.

وی با اشاره به مأموریت معاونت، مبنی بر توانمند سازی زنان و خانواده و جلب مشارکت زنان برای حل مشکلات جامعه، مشارکت زنان در حوزه های مختلف را با توجه به نیمی از سرمایه انسانی بودن آنان؛ قابل ملاحظه دانست و گفت: این مشارکت؛ فقط نیاز زنان در یک جامعه نیست، بلکه نیاز کل جامعه است. لذا کلیه پروژه ها باید با این هدف انجام شود.

 /انتهای متن/