دانش آموزان شین آبادی باید ۲۰ بار عمل شوند

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی از دانش آموزان حادثه شین آباد ممکن است تا ۲۰ بار به عمل جراحی ترمیمی نیاز داشته باشند که هزینه های سنگینی دارد اما همه این اقدامات درمانی به صورت رایگان به دانش آموزان ارایه می شود.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از ايرنا دکتر محمدحاجی آقاجانی یادآور شد ساعت هشت صبح ۱۵ آذر ۹۱، طی یک حادثه دلخراش آتش سوزی در کلاس درس مدرسه ابتدایی روستای شین آباد از توابع شهرستان پیرانشهر، ۲۹ دانش آموز دچار سوختگی شدند که بلافاصله اقدامات اولیه درمانی برای آنان صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد در حال حاضر اقدامات درمانی باید برای ۱۳ نفر دیگر از ۲۹ دانش آموز دچار سوختگی ادامه یابد ؛ براساس مصوبه هیات دولت مبنی بر ارایه خدمات از سوی وزارتخانه های بهداشت ، رفاه و آموزش و پرورش به این دانش آموزان ، هم اکنون بهترین تیم پزشکی در اختیار این دانش آموزان قرار گرفته است. معاون وزیر بهداشت گفت: اقدامات درمانی این دانش آموزان اکنون در بهترین بیمارستان های جراحی ترمیمی کشور انجام می شود و پس از معاینه در کمیسیون پزشکی برای آنان برنامه درمانی مدون و علمی طراحی شده است.

حاجی آقاجانی تصریح کرد با این وجود عمل های جراحی و ترمیمی و همچنین فیزیوتراپی این دانش آموزان چندین سال طول خواهد کشید؛ این اقدام های درمانی هزینه های سنگینی دارد که قابل پیش بینی نیست اما دولت پرداخت همه این هزینه ها را متقبل شده است. وی افزود: با انجام اقدامات درمانی رایگان، رضایت دانش آموزان و خانواده ها از این اقدامات فراهم شده و خانواده برخی از این دانش آموزان از انجام این اقدامات، تشکر کرده اند.

حاجی آقاجانی خاطرنشان کرد تمام روش های جراحی های ترمیمی پیشرفته همراه تیم تخصصی متبحر در کشور وجود داشته و نیاز به اعزام به خارج این دانش آموزان نیست. معاون وزیر بهداشت با انتقاد از برخی از رسانه ها در انعکاس ناصحیح اخبار مربوط به اقدامات انجام شده برای دانش آموزان شین آبادی، گفت: برخی از رسانه ها به صورت غیراصولی به اقدامات انجام شده برای دانش آموزان دچار حادثه، پرداختند درحالی که به طورمثال وزارت بهداشت علاوه بر پیگیری نیازهای درمانی این دانش آموزان ، مشکل خاص غیردرمانی یکی از آنان را نیز حل کرده است.

حاجی آقاجانی گفت: دور از انصاف است که برغم صرف هزینه های هنگفت و زحمات تیم پزشکی و حتی رضایت خانواده دانش آموزان، اقدامات انجام شده زیر سوال رود.

 /انتهای متن/

درج نظر