دختران جودوکار همدان مقتدرانه قهرمان ایران شدند

نایب رئیس هیئت جودو استان همدان از قهرمانی تیم‌های نوجوانان و جوانان جودو دختران کشور در کشور خبر داد.

0

 سرویس خبر به دخت/

کبری کرمی اظهار داشت: مسابقات جودو قهرمانی نوجوانان و جوانان دختران کشور که در همدان در جریان بود با قهرمانی تیم میزبان در هر دو رده به پایان رسید.

وی افزود: در این رقابت‌ها 350 جودوکار از 25 استان کشور در دو رده سنی نوجوانان در هفت وزن و در جوانان در هشت وزن حضور داشتند و بر روی دو تخته تاتامی و به میزبانی دانشگاه آزاد همدان و در سالن امام علی(ع) این دانشگاه برگزار شد.

نایب رئیس هیئت جودو استان همدان اضافه کرد: در این رقابت‌های نوجوانان که در هفت وزن حضور داشت همدان و کرمانشاه با کسب دو مدال طلا رقابت نزدیکی برای کسب عنوان قهرمانی داشتند.

به گفته وی؛ در این رده سنی در منهای 40 کیلوگرم شیوا جهانگیری از همدان‌ الف، در منهای 44 کیلوگرم فاطمه زمانی از سمنان، در منهای 48 کیلوگرم زهرا احمدی از چهارمحال و بختیاری، در منهای 52 کیلوگرم حسنا محمدی از کرمانشاه با شکست رقبای خود به عنوان قهرمانی دست یافتند.

کرمی گفت: در رده نوجوانان همچنین در منهای 57 کیلوگرم مبینا عزیزی از همدان، در منهای 63 کیلوگرم زهرا خیرکیش کرمانشاه و در مثبت 63 کیلوگرم زهرا باقری از لرستان قهرمان شدند.

وی یادآور شد: در مجموعه جمع مدال تیمی، تیم همدان موفق شد کاپ قهرمانی را از آن خود کند، تیم کرمانشاه دوم شد و تیم چهار محال و بختیاری در جایگاه سوم قرار گرفت.

نایب رئیس هیئت جودو استان همدان ابراز داشت: رقابت‌های رده سنی جوانان در هشت وزن برگزار شد که دختران جودوکار همدانی خوش درخشیدند و با کسب سه مدال طلای این رده سنی با اقتدار کاپ قهرمانی را بالای سر بردند.

وی افزود: در منهای 44 کیلوگرم طاهره آذرپیوند از کهکیلویه و بویراحمد، در منهای 48 کیلوگرم الهام بهارمی از لرستان، در منهای 52 کیلوگرم غزل یغما از لرستان و در منهای 57 کیلوگرم زهرا نادری چهارمحال و بختیاری به عنوان نخست اوزان مختلف دست یافتند.

کرمی اضافه کرد: در چهار وزن دوم رده سنی جوانان در منهای 63 کیلوگرم دنیا آقایی از سمنان، در منهای 70 کیلوگرم صبا کرمعلی، در منهای 78 کیلوگرم زنیب جلالوند و در مثبت 78 کیلوگرم فهمیه به‌پهلوان هر سه از همدان طلایی‌های این اوزان بودند.

وی گفت: در رده سنی جوانان تیم همدان به شایستگی و با اقتدار بر سکوی نخست ایستاد، تیم لرستان به نایب قهرمانی رسید و تیم سمنان به عنوان سومی بسنده کرد.

در مراسم توزیع مدال، کاپ قهرمانی و جوایز زهره میری نایب‌ رئیس فدراسیون جودو کشور، سرهنگ علی مرآت فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و کبری کرمی نایب رئیس هیئت جودو و همچنین مسئولان اداره کل ورزش و جوانان و  تربیت بدنی دانشگاه آزاد همدان حضور داشتند.

به گفته مسئولان اجرایی مسابقات و کمیته فنی اعزامی از فدراسیون نفرات اول تا سوم هر وزن برای حضور در اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد تا ضمن برگزاری مسابقات درون اردویی نفرات منتخب به عنوان اعضای تیم ملی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در مسابقات برون مرزی معرفی شوند.

 /انتهای متن/