درآمد پزشکان زن در آمریکا کمتر است

نتایج یک بررسی آماری در آمریکا نشان داد که درآمد پزشکان زن در این کشور در مقایسه با همکاران مرد آن ها، 25 درصد کمتر است.

0

 سرویس خبر به دخت/

به گزارش به دخت به نقل از ايسنا کارشناسان در این مطالعه با بیان اینکه این اختلاف درآمد در خلال سال‌های 1987 تا 2010 میلادی همچنان حفظ شده خاطر نشان کردند: در این دوره زمانی اختلاف درآمد بین مردان – زنان در جمعیت کلی این کشور و در سایر مشاغل از 28 درصد به 15 درصد رسیده است.

«آنوپام جنا»، محقق ارشد این مطالعه در دانشکده پزشکی هاروارد متذکر شد: در حالی که اختلاف درآمد بین پزشکان زن و مرد در این دوره همچنان حدود 25 درصد باقی مانده ،اما تعداد پزشکان زن از 10 درصد به 28 درصد افزایش یافته و زنان در حال حاضر نیمی از فارغ‌التحصیلان دانشکده‌های پزشکی را تشکیل می‌دهند.

آنوپام جنا همچنین اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشتر پزشکان از میان زنان هستند، جای شگفتی دارد که چنین اختلاف درآمدی بین زنان و مردان در حوزه پزشکی وجود دارد.

محققان همچنین اظهار داشتند که دلایل متعددی برای این اختلاف بین درآمد پزشکان زن و مرد در آمریکا وجود دارد. برای مثال زنان بیشتر تمایل دارند که در تخصص‌هایی همچون پزشکی اطفال یا پزشک خانواده فعالیت کنند که اغلب نیز تعامل بیشتری با بیماران دارند، اما ظاهرا در این کشور، درآمد این تخصص‌ها پایین‌تر است اما دلیل این انتخاب هنوز مشخص نیست.

با این حال برخی کارشناسان معتقدند که شاید موانع بر سر راه زنان برای فعالیت در تخصص‌های دیگر پزشکی، آن ها را وادار می‌کند تا تخصص‌های کم‌درآمدتر را انتخاب کنند.

 /انتهای متن/