زنان آسیب‌پذیرترین قشر در برابر خشونت مردان هستند

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: زنان بیش‌تر از سایر اعضای خانواده در معرض خشونت توسط مردان قرار دارند

0

سرویس خبر به دخت/

مریم دهقانی دوشنبه در جلسه کمیته پیشگیری از اعتیاد در حوزه زن و خانواده که در سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: خشونت علیه زنان یکی از مواردی است که در برخی خانواده‌ها شاهد آن هستیم و اغلب این خشونت‌ها ناشی از اعتیاد مردان است.

وی با بیان اینکه در این زمینه زنان بیش‌تر از سایر اعضای خانواده در معرض آسیب قرار دارند، تصریح کرد: برای این منظور باید برنامه‌های ویژه‌ای را تدوین کنیم.

دهقانی با تاکید بر پیشگیری از ابتلای زنان استان آذربایجان غربی به اعتیاد، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد اغلب زنان توسط شوهران خود به مواد مخدر گرایش می‌یابند و بر این اساس شاهدیم که 45 درصد زنانی که در بند نسوان زندان ارومیه هستند توسط شوهران خود به این مواد اعتیاد پیدا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مواد مخدر عامل اصلی ارتکاب جرائم محسوب می‌شود، اظهار داشت: عمده جرائم توسط افرادی که به نوعی به مواد مخدر اعتیاد دارند انجام می‌شود و این امر توجه هر چه بیش‌تر برای جلوگیری از اعتیاد را می‌رساند.

دهقانی با بیان اینکه باید مراکز ترک اعتیاد ویژه بانوان در استان راه‌اندازی شود، اعلام کرد: این امر می‌تواند بسیاری از مشکلات پیش رو در زمینه ترک اعتیاد زنان را رفع شود.

منبع:فارس/ انتهای متن/