ماشین عروس نباید تاریخی باشد!

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا از ممنوعیت قانونی تردد خودروهای تاریخی در شهرهای کشور خبر داد و گفت: استفاده از خودرو تاریخی برای تشریفات و کاروان عروسی ممنوع است.

0

سرویس خبر به دخت/

سرهنگ احمد کرمی اسد ، گفت: خودروهای تاریخی به سه دسته تقسیم می شوند که یک دسته آن ها خودروهای تاریخی نفیس با عمر بیش از 50 سال، خودروهای قدیمی با قدمت 25 سال که دارای طراحی بی نظیر هستند و نهایتا خودروهای ویژه که متعلق به شخصیت هایی خاص بوده اند در سه تیپ خودروهای تاریخی گنجانده می شوند.

وی ادامه داد: خودروهای تاریخی پلاکی متفاوت نسبت به سایر خودروها دارند بطوری که قسمت چپ پلاک آن ها دارای پرچم ایران و در پایین مزین به نماد فرهنگی باغ ملی هستند.

این مقام انتظامی در پلیس راهور ناجا بیان داشت: این خودروها بر اساس مجوز معاونت فنی و مهندسی اجازه تردد در مسیرهایی خاص و در تاریخی خاص را می توانند پیدا کنند این در شرایطی است استفاده از این خودروها در قالب خودرو تشریفات و کاروان عروسی ممنوع بوده و در صورت مشاهده از سوی پلیس خودرو توقیف خواهد شد.

کرمی اسد ادامه داد: این خودروها بعد از توقیف برای ترخیص باید دستور لازم را از معاونت فنی و مهندسی پلیس راهور دریافت کنند .

وی همچنین گفت: نقل و انتقال خودروهای تاریخی در شرایط عادی ممنوع بود و تنها با هماهنگی کارگروه 6 نفری که متشکل از نمایندگان پلیس راهور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان تربیت بدنی، وزارت صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی و گانون ایرانگردی و جهانگردی است این نقل و انتقال قابل انجام است.

منبع:جهان نيوز/ انتهای متن/