پاپ به خاطر این زن پاپ شد

آمالیا دامونته، زنی که حالا ۷۶ ساله است می‌گوید جواب منفی او در دوران نوجوانی به خواستگاری خورخه ماریو برگولیو باعث شده او به کلیسا بپیوندد و حالا پاپ ۱/۲ میلیارد کاتولیک جهان شود!

0

سرویس خبر به دخت/

 

بر اساس گفته‌های  آمالیا دامونته زمانی که او و پاپ کنونی ۱۲ ساله بوده‌اند خورخه ماریو برگولیو در نامه‌ای گفته بود که اگر نتواند با او ازدواج کند کشیش خواهد شد. آمالیا دامونته در گفت و گو با رسانه‌ها گفته است که خورخه در نامه اش تصویر خانه ای سفید با بامی قرمز را برایش نقاشی کرده بود و قول داده بود اگر با هم ازدواج کنند خانه‌ای به آن شکل را برایش می خرد تا با هم در آن زندگی کنند.دامونته می‌گوید پدرش نامه را پیدا کرده و به صورت او سیلی زده است. پس از این حادثه آن ها دیگر هیچ وقت همدیگر را ندیدند و خانواده دامونته هر کاری انجام دادند تا آن ها را از هم جدا کنند.


او  با اشاره به اینکه خورخه در نامه‌اش گفته بود که در صورت جواب منفی کشیش خواهد شد می‌گوید: من و ۱/۲ میلیادر کاتولیک خوش‌شانس بود‌ه‌اند که  جواب منفی دادم.  در سال ۲۰۱۰ پاپ فرانسیس اول گفته بود که شکسته شدن قلبش باعث شده تا در لباس کشیشی دنبال آرامش باشد.  آمالیا دامونته هم که مانند کاتولیک‌های دیگر منتظر معرفی پاپ بوده است می‌گوید: جلوی تلویزیون خشکم زده بود. باورم نمی‌شد که خورخه پاپ شده باشد.

آمالیا دامونته هنوز در همان محله‌‌ای زندگی می‌کند که در آن دوران کودکی‌اش را با پاپ فعلی گذرانده است.

منبع:جهان نيوز/انتهای متن/