دردهای قاعدگی با انجام ورزش‌های مناسب کاهش می یابد

یک جراح و متخصص زنان گفت: کشش عضلات پشت گردن، عضلات بالای ناحیه کمری در حالت ایستاده، نشسته و خوابیده جهت بهبود دردهای قاعدگی بسیار نتیجه بخش است.

1

سرویس خبر به دخت/

دکتر کتایون برجیس، با بیان اینکه انجام حرکات ورزشی موجب افزایش میزان ترشح آندورفین در خون می‌شود، گفت: ترشح آندورفین موجب آرامش و بهبودی خلق و کاهش دردهای قاعدگی می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت انجام حرکات ورزشی هوازی در کاهش دردهای قاعدگی گفت: انجام حرکات ایروبیک همراه با تنفس در بهبود دردهای قاعدگی بسیار سودمند است.

وی همچنین با اشاره به اینکه تمرینات باید در زمان معینی از روز انجام شود، افزود: انجام حرکات ورزشی روزانه در ساعت معین اثربخشی بیشتری دارد، حرکات ورزشی باید به آرامی شروع شود و روزانه به تدریج بر شدت و مدت تمرینات افزوده شود.

دکتر برجیس با تاکید بر اینکه بهترین زمان انجام حرکات ورزشی صبح ها قبل از صرف صبحانه است، گفت: مدت زمان انجام تمرینات باید 20 تا 30 دقیقه باشد،هنگام انجام تمرینات در صورت احساس خستگی و درد غیرعادی باید تمرین متوقف شود.

این جراح و متخصص زنان یادآور شد: کشش عضلات پشت گردن، عضلات بالای ناحیه کمری در حالت ایستاده، نشسته و خوابیده جهت بهبود دردهای قاعدگی بسیار نتیجه بخش است، هر حرکت باید با تعداد 5 شروع شده و حداکثر تا 30 نوبت تکرار شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه رعایت برنامه غذایی مناسب همراه با ورزش نتایج سودمندتری دربر دارد، گفت: جهت کاهش دردهای قاعدگی باید هر 3 ساعت یکبار مواد نشاسته‌ای به میزان کم مصرف شود، مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم و منیزیم نیز بسیار مفید است.

دکتر برجیس بر اهمیت محدودیت مصرف نمک و قندهای مصنوعی در بهبود دردهای قاعدگی تاکید کرد و گفت: مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه به عنوان میان وعده بسیار مناسب است، اولین وعده غذایی باید یک ساعت پس از بیداری صرف شود و آخرین وعده غذایی نیز نباید بیش از یک ساعت با خواب فاصله داشته باشد.Find the best PIA Reservation from Pakistan to anywhere in the World with Malik Express.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از مکمل‌های غذایی، ویتامین‌ها و مواد معدنی و همچنین مصرف داروهای آرام بخش بر اساس صلاحدید پزشک در کاهش علائم قاعدگی موثر است.

 
منبع: ایسنا / انتهای متن/